Aktualności - Juwenalia

Medykalia 2016 - wystrzałowo!

2016-05-10 16:36:32 | Gdańsk

Święto studentów Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego rozpoczyna się już 11 maja! W sobotę 14 maja zakończy je Koncert Główny, na który wstęp jest WOLNY.

Juwenalia są dla studentów tym, czym dla maturzystów studniówka. Ostatni dzwonek przez egzaminami na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym będzie w tym roku trwać 4 dni.

Medykalia 2016 rozpoczną się przekazaniem symbolicznego klucza do uczelni. Od tego czasu, władza na chwilę przechodzi w ręce studentów. Oficjalnie Juwenalia otworzy Turniej Jeden z Dziesięciu, czyli wielki pojedynek pomiędzy przedstawicielami Władz oraz Studentów GUMedu. Zapraszamy na niego w środę, 11 maja!

W czwartek i piątek campus GUMed stanie się miejscem spotkań przy grillu i dobrej muzyce – w ramach projektu Dębowa 2.0 do dyspozycji tak studentów, jak i wszystkich mieszkańców Trójmiasta będzie kilka stanowisk grillowych, ręcznie wykonane meble z palet, planszówki i konsola – to idealna okazja do odstresowania się i spędzenia czasu ze znajomymi. W czwartkowy wieczór szczególnie zapraszamy na tradycyjny już M-Quiz, czyli pubowe rozgrywki w Klubie Medyk -start 20:00.

W piątek 13 maja odbędą się imprezy, które od wielu lat są nieodłączną, tradycyjną częścią Dni Kultury i Nauki Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Dokładnie w południe Długi Targ zmieni się w tor Wyścigu Łóżek Szpitalnych! Fantastyczne przebrania i wielkie emocje, a przede wszystkim zacięta walka! Przy okazji Wyścigu wszyscy chętni będą mieli możliwość wykonania darmowych badań i zasięgnięcia konsultacji lekarskiej w ramach projektu Biały Dzień.

Tymczasem wieżowiec przy ulicy Dębinki 1, w którym studenci pierwszych lat spędzają setki godzin brnąc z piętra na piętro, stanie się miejscem Szczytowania na GUMedzie. Na każdym poziomie na śmiałków czekają ciężkie wyzwania, a dotarcie na szczyt to prawdziwy sukces… Wszystkich spragnionych wrażeń zapraszamy do budynku Collegium Biomedicum o godzinie 16:00!
Wieczorem można liczyć na gorące afterparty w Klubie Studenckim Medyk.

Sobota 14 maja upłynie pod znakiem Koncertu Głównego! Odbywać się on będzie przy alei Zwycięstwa 41/42, tuż obok przystanku Gdański Uniwersytet Medyczny. W tym roku na scenie można będzie zobaczyć zespół Acid drinkers, Pawbeats Orchestra + VNM/Marcelina/Huczu-Hucz/Vixen/Buka, Edzio oraz MOA.

Zgodnie ze studencką tradycją - wstęp na koncert jest bezpłatny!

Tydzień później – w sobotę 21 maja - zapraszamy na flagową imprezę w Klubie Medyk, bez której nikt nie wyobraża sobie GUMedowskich Juwenaliów! Poprawiny Medykaliów: White Fartuch Party, czyli najbardziej znana impreza klubowa w Trójmieście. Dwa parkiety, wyjątkowa atmosfera i morze białych fartuchów – tego nie można przegapić!

Za całość organizacji odpowiada Uczelniany Samorząd Studencki Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Widzimy się 11-14 maja na terenie Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego!

 

ip

Słowa kluczowe: Medykalia 2016, gdański uniwersytet medyczny
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Medykalia Gdańsk GUMed 2017
Medykalia Gdańsk 2017 - program Gdańsk

Wystartowały Medykalia 2017.

neptunalia
Juwenalia gdańskie Neptunalia 2017 - poznaj program! Gdańsk

Sprawdź rozkład atrakcji!

Polecamy
Wywrócili toi-toia ze studentem w środku (WIDEO)
Wywrócili toi-toia ze studentem w środku (WIDEO)

Oto jeden z najbardziej żenujących przykładów świętowania juwenaliów - zachowanie hołoty tylko przez pomyłkę nazywaną studentami trudno nazwać czymś inaczej niż buractwem.

Ostatnio czytane
Wywrócili toi-toia ze studentem w środku (WIDEO)
Wywrócili toi-toia ze studentem w środku (WIDEO)

Oto jeden z najbardziej żenujących przykładów świętowania juwenaliów - zachowanie hołoty tylko przez pomyłkę nazywaną studentami trudno nazwać czymś inaczej niż buractwem.

Popularne
Konkurs na Juwenaliowe Zdjęcie Roku!
Konkurs na Juwenaliowe Zdjęcie Roku!

Wiemy kto wygrał konkurs na Juwenaliowe Zdjęcie Roku, lecz wszytskim wam należą się wielkie podziękowania!

Pstryknij fotkę, zgarnij laptopa!
Pstryknij fotkę, zgarnij laptopa!

„Największym problemem amatorów jest to, że nie mają oni żadnego powodu, by zrobić zdjęcie” – powiedział fotografik Terence Donovan. Portal dlaStudenta.pl drugi rok z rzędu chce wszelakim amatorom dać do ręki taki powód!

Konkurs Ziaja