Wybierz miasto
Kino Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Dni Krytyki Filmowej

Kiedy2017-04-24
Do kiedy2017-04-27
GdzieGdyńskie Centrum Filmowe
Gdynia
Dni Krytyki Filmowej

W dniach 24-27 kwietnia w Gdyńskim Centrum Filmowym obędzie się pierwsza edycja przeglądu „Dni Krytyki Filmowej” organizowanego przez Stowarzyszenie Kulturalne Hamulec Bezpieczeństwa.

Dni Krytyki Filmowej to przegląd, którego celem jest prezentacja dla szerokiego grona publiczności wybitnych współczesnych filmów w formule omówień, dyskusji i paneli prowadzonych przez najważniejszych krytyków filmowych. Główną ideą imprezy jest połączenie pokazów filmowych z prelekcjami i dyskusjami znawców kina, dając publiczności możliwość wymiany poglądów i dyskusji na temat sztuki filmowej.

„Pierwsza edycja Dni Krytyki Filmowej to cztery filmy pełnometrażowe, w tym jeden pokaz przedpremierowy, cztery dyskusje ze znawcami kina, trójka gości oraz jeden panel dyskusyjny dla młodzieży. W tym roku przegląd potrwa cztery dni ale chcielibyśmy aby w przyszłości wydarzenie przekształciło się na stałe w Tydzień Krytyki Filmowej w Gdyni – mówi Anna Kądziela-Grubman Dyrektor Programowa Stowarzyszenia Hamulec Bezpieczeństwa i pomysłodawczyni przeglądu.

W ramach przeglądu zaprezentowane zostaną:  pokazywany w konkursie ostatniego festiwalu w Cannes film „Toni Erdmann” w reż. Maren Aden;  zdobywcę Złotej Palmy w Cannes , rumuńsko-francuski „Egzamin” w reż. Cristian Mungiu; najnowszy film Asghara Farhadiego „Klient”, nagrodzony Oscarem dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Przedpremierowo natomiast zaprezentowany zostanie węgierski film nagrodzony Złotym Niedźwiedziem na tegorocznym festiwalu w Berlinie „Dusza i Ciało” w reż. Ildikó Enyedi. W dyskusjach z publicznością wezmą udział: dziennikarka i realizatorka telewizyjna Magdalena Felis, krytyk filmowy, dziennikarz i felietonista Bartosz Żurawiecki oraz krytyk filmowy i wykładowca akademicki Artur Zaborski.

Bilety w cenie 14 zł dostępne są już w sprzedaży on-line na stronie przeglądu oraz w sieci sprzedaży biletów Interticket.pl (m.in. InfoBox Gdynia). W Gdyńskim Centrum Filmowym bilety będzie można nabyć na godzinę przed każdym pokazem przeglądu.

Aktualne wydarzenia Kino
DataWydarzenieMiasto
2017-07-21
-
2017-07-26
"Kedi - sekretne życie kotów" przedpremierowo w Multikinie
2017-07-23"Piotruś Pan" z National Theater w Multikinie
2017-07-27"Salome" - spektakl w Multikinie
Zobacz inne wydarzenia

Kino

w Trójmieście w innych miastach
 
BLOK PROMOWANY
Ziaja Sopot Spa - poczuj zapach nadmorskich wakacjiWeź udział w konkursie i wygraj zestaw kosmetyków Ziaja z serii Sopot i Sopot Spa.

Premiery

21 x Nowy Jork

Reżyser: Piotr Stasik
Gatunek: Dokumentalny
Produkcja: Polska

Zapowiedzi

Jurassic World: Fallen Kingdom

Reżyser:
Gatunek: Akcja
Produkcja: USA
W kinach od: 22-06-2018

FB dlaMaturzysty.pl reklama