Wybierz miasto
Kino Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Dni Krytyki Filmowej

Kiedy2017-04-24
Do kiedy2017-04-27
GdzieGdyńskie Centrum Filmowe
Gdynia
Dni Krytyki Filmowej

W dniach 24-27 kwietnia w Gdyńskim Centrum Filmowym obędzie się pierwsza edycja przeglądu „Dni Krytyki Filmowej” organizowanego przez Stowarzyszenie Kulturalne Hamulec Bezpieczeństwa.

Dni Krytyki Filmowej to przegląd, którego celem jest prezentacja dla szerokiego grona publiczności wybitnych współczesnych filmów w formule omówień, dyskusji i paneli prowadzonych przez najważniejszych krytyków filmowych. Główną ideą imprezy jest połączenie pokazów filmowych z prelekcjami i dyskusjami znawców kina, dając publiczności możliwość wymiany poglądów i dyskusji na temat sztuki filmowej.

„Pierwsza edycja Dni Krytyki Filmowej to cztery filmy pełnometrażowe, w tym jeden pokaz przedpremierowy, cztery dyskusje ze znawcami kina, trójka gości oraz jeden panel dyskusyjny dla młodzieży. W tym roku przegląd potrwa cztery dni ale chcielibyśmy aby w przyszłości wydarzenie przekształciło się na stałe w Tydzień Krytyki Filmowej w Gdyni – mówi Anna Kądziela-Grubman Dyrektor Programowa Stowarzyszenia Hamulec Bezpieczeństwa i pomysłodawczyni przeglądu.

W ramach przeglądu zaprezentowane zostaną:  pokazywany w konkursie ostatniego festiwalu w Cannes film „Toni Erdmann” w reż. Maren Aden;  zdobywcę Złotej Palmy w Cannes , rumuńsko-francuski „Egzamin” w reż. Cristian Mungiu; najnowszy film Asghara Farhadiego „Klient”, nagrodzony Oscarem dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Przedpremierowo natomiast zaprezentowany zostanie węgierski film nagrodzony Złotym Niedźwiedziem na tegorocznym festiwalu w Berlinie „Dusza i Ciało” w reż. Ildikó Enyedi. W dyskusjach z publicznością wezmą udział: dziennikarka i realizatorka telewizyjna Magdalena Felis, krytyk filmowy, dziennikarz i felietonista Bartosz Żurawiecki oraz krytyk filmowy i wykładowca akademicki Artur Zaborski.

Bilety w cenie 14 zł dostępne są już w sprzedaży on-line na stronie przeglądu oraz w sieci sprzedaży biletów Interticket.pl (m.in. InfoBox Gdynia). W Gdyńskim Centrum Filmowym bilety będzie można nabyć na godzinę przed każdym pokazem przeglądu.

Aktualne wydarzenia Kino
DataWydarzenieMiasto
2017-04-24
-
2017-04-27
Dni Krytyki FilmowejGdynia
2017-05-05Kosmiczne maratony "Strażników Galaktyki vol. 1 i vol. 2" w Cinema City i IMAX
Zobacz inne wydarzenia

Kino

w Trójmieście w innych miastach

Premiery

Ostatnia Klątwa

Reżyser: Simon Rumley
Gatunek: Horror
Produkcja: USA

Zapowiedzi

Przyrzeczenie

Reżyser: Terry George
Gatunek: Dramat
Produkcja: Hiszpania/USA
W kinach od: 05-05-2017

FB dlaMaturzysty.pl reklama