Kino
Dni Krytyki Filmowej

Dni Krytyki Filmowej

  • 2017-04-24, do 2017-04-27
  • Gdyńskie Centrum Filmowe, Gdynia

Opis

W dniach 24-27 kwietnia w Gdyńskim Centrum Filmowym obędzie się pierwsza edycja przeglądu „Dni Krytyki Filmowej” organizowanego przez Stowarzyszenie Kulturalne Hamulec Bezpieczeństwa.

Dni Krytyki Filmowej to przegląd, którego celem jest prezentacja dla szerokiego grona publiczności wybitnych współczesnych filmów w formule omówień, dyskusji i paneli prowadzonych przez najważniejszych krytyków filmowych. Główną ideą imprezy jest połączenie pokazów filmowych z prelekcjami i dyskusjami znawców kina, dając publiczności możliwość wymiany poglądów i dyskusji na temat sztuki filmowej.

„Pierwsza edycja Dni Krytyki Filmowej to cztery filmy pełnometrażowe, w tym jeden pokaz przedpremierowy, cztery dyskusje ze znawcami kina, trójka gości oraz jeden panel dyskusyjny dla młodzieży. W tym roku przegląd potrwa cztery dni ale chcielibyśmy aby w przyszłości wydarzenie przekształciło się na stałe w Tydzień Krytyki Filmowej w Gdyni – mówi Anna Kądziela-Grubman Dyrektor Programowa Stowarzyszenia Hamulec Bezpieczeństwa i pomysłodawczyni przeglądu.

W ramach przeglądu zaprezentowane zostaną:  pokazywany w konkursie ostatniego festiwalu w Cannes film „Toni Erdmann” w reż. Maren Aden;  zdobywcę Złotej Palmy w Cannes , rumuńsko-francuski „Egzamin” w reż. Cristian Mungiu; najnowszy film Asghara Farhadiego „Klient”, nagrodzony Oscarem dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Przedpremierowo natomiast zaprezentowany zostanie węgierski film nagrodzony Złotym Niedźwiedziem na tegorocznym festiwalu w Berlinie „Dusza i Ciało” w reż. Ildikó Enyedi. W dyskusjach z publicznością wezmą udział: dziennikarka i realizatorka telewizyjna Magdalena Felis, krytyk filmowy, dziennikarz i felietonista Bartosz Żurawiecki oraz krytyk filmowy i wykładowca akademicki Artur Zaborski.

Bilety w cenie 14 zł dostępne są już w sprzedaży on-line na stronie przeglądu oraz w sieci sprzedaży biletów Interticket.pl (m.in. InfoBox Gdynia). W Gdyńskim Centrum Filmowym bilety będzie można nabyć na godzinę przed każdym pokazem przeglądu.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio czytane
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

10 najseksowniejszych klat Hollywood
10 najseksowniejszych klat Hollywood

Drogie Panie, pora na coś dla was! Oto zestawienie wybranych przez nas, najseksowniejszych i najlepiej zbudowanych facetów Hollywood. Aż trudno wybrać numer jeden...

Popularne
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

Znamy datę premiery filmu "50 twarzy Greya"
Znamy datę premiery filmu "50 twarzy Greya"

Dla fanek, które nie mogą się doczekać informacji o ekranizacji książki została ujawniona przybliżona data premiery filmu.

Polecamy