Literatura
Aneta Jadowska - spotkanie autorskie

Aneta Jadowska - spotkanie autorskie

  • 2017-09-13, , godzina 18:00
  • wstęp wolny
  • empik Galeria Bałtycka, Gdańsk, Al. Grunwaldzka 141, Gdańsk

Opis

Wiedzie nocny tryb życia, bo w nocy najlepiej jej się pisze i czyta. Śpi, gdy przyzwoici ludzie pracują, co chyba czyni ją człowiekiem nieprzyzwoitym... Taka jest pisarka fantasy Aneta Jadowska. Sama o sobie mówi, że jest pracoholiczką, o czym najlepiej świadczą liczby: 10 powieści i tom opowiadań napisanych w siedem lat i wydanych w pięć. Najnowsza powieść to „Szamańskie tango” (wyd. Fabryka Słów) będąca drugim tomem serii szamańskiej, której bohaterem jest policjant „Witkac”. Akcja powieści rozgrywa się w mieście Thorn będącym odbiciem Torunia, w którym autorka mieszka od 2000 r. Na spotkaniu, autorka opowie o tworzeniu powieści, będzie to również idealna okazja do zadania pytań.

Mapa

Ostatnio czytane
Komiksowy renesans?
Komiksowy renesans?

Rozmawiamy z Dawidem Marutem, właścicielem pierwszego na Dolnym Śląsku sklepu z komiksami.

Ekscentryczna, rozchichotana, perfekcjonistka - Szymborska jakiej nie znaliśmy
Ekscentryczna, rozchichotana, perfekcjonistka - Szymborska jakiej nie znaliśmy

Ekscentryczna. Rozchichotana, czasami frywolna. Melancholijna. Surowa w sądach. Perfekcjonistka. Noblistka, której do tej pory nie znaliśmy w książce "Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej".

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Polecamy