Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Kobranocka, Sztywny Pal Azji, Róże Europy, Proletaryat

Kiedy?2018-02-24 godzina 18:00
Gdzie?Klub B90, Stocznia Gdańska Elektryków 1
Gdańsk
Za ile?Ceny biletów: - 60zł - w przedsprzedaży - 70zł - od 1 stycznia - 80zł - w dniu imprezy

Kobranocka, Sztywny Pal Azji, Róże Europy, Proletaryat


KOBRANOCKA

Początki grupy Kobranocka sięgają roku 1984, kiedy spotkali się Kobra (Andrzej Kraiński) i Andrzej Marek Michorzewski. Pierwszy koncert zespołu odbył się rok później w Riwierze, w czasie festiwalu "Poza Kontrolą". Następnie Kobranocka towarzyszyła Die Toten Hosen w czasie trasy po Polsce. W 1986 zespół zarejestrował 10 nagrań, z których dwa zdobyły dużą popularność na falach Rozgłośni Harcerskiej. W tym samym roku grupa wystąpiła po raz pierwszy w Jarocinie. W roku 1987 ukazała się pierwsza płyta Kobranocki "Sztuka Jest Skarpetką Kulawego", a dwa lata później kolejna "Kwiaty Na Żywopłocie", zawierająca słynny cover Stonesów - "Współczucie dla diabła" oraz "Kocham Cię jak Irlandię". W roku 1990 zespół wydał płytę "Ku Nieboskłonom", w 1994 - "Niech popłyną łzy", w 1999 - "Gold" i w 2005 - "Sterowany jest ten świat". Pojawiły także składanki - "Gold", "Koncert" i "The Best Of...". Dyskografię zespołu zamyka "Prawdopodobnie najlepsze", wydana w 2016. Zespół tworzą:Andrzej "Kobra" Kraiński - gitary, śpiew; założyciel zespołu, w składzie nieustannie od 1985 roku! Piotr "Vysol" Wysocki - perkusja; dołączył do zespołu jako trzeci perkusista, w roku 1987. Jacek "Szybki Kazik" Bryndal - gitara basowa, śpiew, klawisze; współzałożyciel zespołu, po kilkuletniej przerwie (spowodowanej solowym projektem "Atrakcyjny Kazimierz"), powrócił do zespołu w 1996. Jacek Moczadło - gitara; kolejny Jacek grający z Kobranocką (w kapeli od 2004), nagrywał materiał na "Sterowany jest ten świat" i już pozostał.


RÓŻE EUROPY

Polski zespół rockowy, założony w Warszawie w 1983 roku. Zyskał popularność w drugiej połowie lat osiemdziesiątych i na początku lat dziewięćdziesiątych. Za oficjalne rozpoczęcie działalności zespołu można przyjąć występ na Festiwalu w Jarocinie w 1985 roku. Trzy lata później ukazał się debiutancki album Stańcie przed lustrami. Ten i kolejne albumy przyniosły zespołowi popularność za sprawą takich utworów jak: „Stańcie przed lustrami”, „Mamy dla was kamienie”, „Rock’n’rollowcy” czy „Radio młodych bandytów”. Szczyt popularności nastąpił w roku 1992 wraz z wydaniem albumu Poganie! Kochaj i obrażaj, na którym znalazł się największy przebój grupy – „Jedwab”, a także single: „Wesołych Świąt” i „Kontestatorzy”. „Jedwab” (w którym gościnnie głosu użyczyła rozpoczynająca wtedy karierę Edyta Bartosiewicz) przez kilka miesięcy utrzymywał się w czołówkach list przebojów, m.in. przez pięć tygodni na pierwszym miejscu Listy Przebojów Trójki. Kolejne albumy (z wyjątkiem koncertowego Marihuana) nie odniosły sukcesu komercyjnego. Stopniowo o zespole robiło się cicho, sami muzycy w 1997 roku ograniczyli działalność do sporadycznych koncertów. Zespół powrócił po kilku latach z dwoma singlami: „Teraz” (2003) i „Kosmetyki” (2004), oba znalazły się na wydanej w 2005 roku kompilacji podsumowującej działalność grupy. 8 marca 2007 roku ukazał się studyjny album zespołu, zatytułowany „8”. W roku 2013, na 30-lecie swojej pracy twórczej, zespół wydał album „Zmartwychwstanie”.


SZTYWNY PAL AZJI

Sztywny Pal Azji – polski zespół rockowy, który największą popularność zyskał w drugiej połowie lat 80. i pierwszej połowie lat 90. Grupa Sztywny Pal Azji powstała na początku 1986, założony przez gitarzystę, a zarazem głównego twórcę repertuaru Jarosława Kisińskiego oraz Leszka Nowaka, Pawła Nazimka, Janusza Dedę i Andrzeja Turka. Pierwszy sukces kapela odniosła na Festiwalu w Jarocinie w 1986 roku, gdzie zespół prezentował styl popowo-rockowy o punkowym zabarwieniu. Grupa zakwalifikowała się do "złotej dziesiątki", a piosenka "Nasze reggae" stała się nieoficjalnym hymnem imprezy. Rok później premierę miała debiutancka płyta zespołu zatytułowana "Europa i Azja". Największe przeboje pochodzące z tego albumu, "Spotkanie z..." oraz "Wieża radości, wieża samotności" bardzo szybko znalazły się na wysokich miejscach Listy Przebojów Programu Trzeciego. Na płycie gościnnie wystąpił Ryszard Wojciul, który wkrótce potem stał się członkiem zespołu. W pełnym składzie Sztywny Pal Azji wystąpił m.in. na Festiwalu w Jarocinie w latach 1987, 1988 i 1989, Festiwalu Życia w Warszawie w 1987, w warszawskiej Stodole (1988), na Rock Opolu (1988). Zespół wziął także udział w trasach Krajowej Sceny Młodzieżowej (1987 i 1989). W roku 1988 grupa wzięła udział w realizacji zachodnioniemieckiego filmu mówiącego o polskim rocku pt. Dzień Solidarności.


PROLETARYAT

Jeden z klasyków polskiego rocka, to jeden z najlepszych zespołów „drugiego pokolenia” polskiej sceny rockowej. To zespół, który w oryginalny sposób połączyła punk rock z metalem tworząc nową, oryginalną muzyczną jakość. Dzięki zaangażowanym tekstom, o których ich autor i wokalista mówi: „Nasze utwory są jak lustra, w których odbija się nasza rzeczywistość”, grupa przez wielu uznawana jest za „głos pokolenia okresu przemian lat 80-tych i 90-tych”. 

Źródło: Materiały promocyjne organizatora.

Organizator:



Spodobały Ci się nasze zdjęcia? Kliknij i sprawdź, w jaki sposób możesz kupić licencję na ich wykorzystanie.
Jeżeli Twoje zdjęcie zostało umieszczone bez Twojej zgody, napisz do nas na adres usunfoto@dlastudenta.pl a niezwłocznie je usuniemy. W liście podaj odnośnik do imprezy, numer podstrony oraz numer zdjęcia.

Rozrywka

w Trójmieście w innych miastach
Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2024 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama