Energa Stoczniowiec zatrzymany w Krynicy

2010-01-28
 Gdańscy hokeiści niespodziewanie przegrali z ostatnim w tabeli KTH. Jedynym pocieszeniem jest pierwszy gol Jozefa Vitka po wyleczeniu kontuzji.

W 8. minucie Artur Kostecki zdobył pierwszego gola, dobijając strzał Bartłomieja Wróbla. Niedługo gdańszczanie cieszyli się korzystnym wynikiem. W 11. minucie wyrównał Marcin Zabawa. Ten sam zawodnik po drugiej asyście Adriana Chabiora wyprowadził KTH na prowadzenie.

W drugiej tercji na 2:2 strzelił B. Wróbel, gdy na ławce kar siedział Mateusz Dubel. Potem Daniel Kachniarz obronił groźny strzał Romana Skutchana. W 38. minucie Petr Valušiak pokonał Przemysława Odrobnego. Był to pierwszy gol tego zawodnika w tym sezonie (wcześniej pauzował z powodu kontuzji).

Ostatnia część gry jak zwykle przyniosła najwięcej emocji. W 43. minucie Tomáš Kramný podwyższył wynik na 4:2, wykorzystując podwójną przewagę (kary A. Kosteckiego i B. Wróbla). Nadzieję na korzystny rezultat przywrócił Wojciech Jankowski. Jednak w 58. minucie Grzegorz Horowski strzelił piątego gola dla gospodarzy. Po 75 sekundach bramkę zdobył Vitek. Trener Andrzej Słowakiewicz wziął czas i wycofał Odrobnego. Nie przyniosło to jednak skutku. Kryniczanie wygrali drugie spotkanie w tym roku.

Następnym rywalem stoczniowców będzie TKH Nesta Toruń. Mecz odbędzie się 2 lutego w Toruniu.

KTH Krynica - Energa Stoczniowiec Gdańsk 5:4 (2:1, 1:1, 2:2)
0:1 A. Kostecki 8 (as. B. Wróbel, Skutchan) w przewadze
1:1 Zabawa 12 (as. Chabior)
2:1 Zabawa 19 (as. Chabior) w przewadze
2:2 B. Wróbel 22 w przewadze
3:2 Valušiak 39 (as. M. Dubel)
4:2 Kramný 43 (as. D. Kruczek,  Valušiak) w podwójnej przewadze
4:3 Jankowski 50 (as. Furo) w przewadze
5:3 Horowski 58 (as. Valušiak, M. Dubel)