Lotos w grze

2010-04-26

Koszykarki Lotosu wracają na tarczy z Gorzowa Wlkp. Przegrały pierwszy mecz o mistrzostwo kraju, ale drugi rozstrzygnęły na własną korzyść. Kolejne spotkania w piątek i sobotę w Gdyni.

W spotkaniu rozpoczynającym finał sezonu 2009/2010 lepsze były gospodynie. Pierwsza kwarta była wyrównana. W drugiej akademiczki „odjechały" gdyniankom na kilkanaście punktów. Potem zawodniczki Lotosu zdołały niemal odrobić straty, bo w 27. minucie przegrywały tylko 47:49. Jednak rywalki znów uciekły na kilka punktów. Taka przewaga utrzymywała się do ostatniej minuty. Erin Phillips rzutem za trzy doprowadziła do stanu 74:72 dla gospodyń. Gdynianki chcą odzyskać piłkę dwukrotnie sfaulowały Izabelę Piekarską, która nie pomyliła się przy osobistych i przesądziła o wygranej swojej drużyny.

Drugi mecz od samego początku układał się dla Lotosu pomyślnie. Koszykarki z Gdyni szybko objęły prowadzenie i kontrolowały sytuację przez cały czas. W drugiej kwarcie obraz gry nie uległ. Gdynianki świetnie rozpoczęły kolejną odsłonę i prowadziły dziesięcioma punktami (42:32). Gospodynie wciąż utrzymywały dystans i dopiero w ostatniej części gry miało zapaść rozstrzygnięcie. Zawodniczki z Gorzowa ambitnie dążyły do remisu. Na niecałą minutę przed końcem było tylko 74:70 dla Lotosu. Jednak gdynianki wykorzystały rzuty wolne po faulach taktycznych i wyrównały stan finałowego pojedynku.

W piątek 30 kwietnia trzecie spotkanie rozpocznie się o godz. 18:00. Początek sobotniego spotkania, które może rozstrzygnąć tegoroczny finał, zaplanowano na godz. 16:00.