Nie będzie ekstraklasy

2010-05-16

Piłkarze ręczni AZS AWFiS po porażce z Chrobrym Głogów spadli do pierwszej ligi. Akademikom zabrakło jednej bramki, bo remis zapewniał im baraże.

Dla obu zespołów był to mecz o życie. Przegranego czekała degradacja. Początek spotkania był wyrównany. Jednak z upływem czasu zarysowała się przewaga gospodarzy. Na przerwę schodzili prowadząc 12:8.

Akademicy dogonili Chrobrego w 49. minucie (18:18). W 58. minucie Ireneusz Żak rzucił na 24:22. Stratę zmniejszył Jacek Sulej, który wykorzystał karnego. W ostatniej minucie Mikołaj Szymyślik zdobył 25. bramkę dla swojej drużyny. Po chwili gola rzucił Piotr Chrapkowski. Piłkę mieli głogowianie i nie dali sobie wyrwać zwycięstwa. Chrobry w barażu zagra z zespołem Siódemka-Miedź Legnica.

Chrobry Głogów - AZS AWFiS Gdańsk 25:24 (12:8)

Sędziowie: Marek Baranowski i Bogdan Lemanowicz
Widzów: 1250

Chrobry: Szczęsny, Zapora - Kuta 8, Ścigaj 6, Szymyślik 4, Mochocki 3, Paluch 1, Świtała 2, Żak 1, Achruk, Łucak, Misiaczyk, Piotrowski, Wita.
AZS AWFiS: Zimakowski, Pieńczewski - Kostrzewa 6, Chrapkowski 5, Sulej 4, Wysokiński 4, Olęcki 2, Woynowski 2, Ringwelski 1, Bednarek, Fogler, Jankowski, Marciniak, Suwisz.

W drugim spotkaniu AS-BAU Śląsk Wrocław uległ drużynie NMC POWEN Zabrze 28:30.