Niespodzianki nie było

2010-02-01

W 1/16 finału Pucharu Polski w futsalu AZS Uniwersytet Gdański uległ grającemu w ekstraklasie Marwitowi Toruń 1:5. Goście nie dali akademikom żadnych szans i to oni awansowali do kolejnej rundy.

Już w 2. minucie groźnie strzelał Wojciech Pawicki, ale Jurij Wasylczenko popisał się udaną interwencją. Podobnie było później, gdy bramkarz Marmitu powstrzymał odważnym wyjściem Pawła Pytkę. W 6. minucie goście objęli prowadzenie. Gola zdobył Patryk Szczepaniak po podaniu Marcina Mikołajewicza. Od tego momentu zespół z ekstraklasy zaczął dominować na parkiecie. Dominik Leśnicki sparował piłkę na słupek po uderzeniu Denisa Diemiszewa. Jedna z nielicznych akcji AZS-u mogła przynieść powodzenie. Łukasz Knioch po indywidualnej akcji strzelił w boczną siatkę. W 12. minucie Szczepaniak odwdzięczył się asystą Mikołajewiczowi i goście podwyższyli rezultat. Potem Leśnicki przeniósł piłkę nas poprzeczką po strzale Mikołajewicza. W następnej akcji został sfaulowany jeden z gdańskich piłkarzy. Do piłki ustawionej na przerywanej linii podszedł Knioch i pewnym uderzeniem zdobył kontaktowego gola. Minutę później pozostawiony bez opieki Mikołajewicz dobił strzał Sylwestra Kiepera. Tuż przed przerwą Pawicki trafił w słupek. Wynik pierwszej połowy ustalił Mykola Morozow, który przejął piłkę w polu karnym.

W 21. minucie swoją trzecią bramkę zdobył Mikołajewicz. Gracze Marwitu kontrolowali przebieg meczu i nie forsowali tempa. Akademicy ambitnie dążyli do zmiany niekorzystnego rezultatu, ale byli bardzo nieskuteczni. Wasylczenko obronił strzały Mateusza Pytki i dwukrotnie Pawickiego. W ostatniej minucie torunianie zastąpili bramkarza graczem z pola Pawłem Hoeftem. Z dystansu próbował strzelać Grzegorz Musik, ale Hoeft zdążył wrócić i wybić piłkę na aut bramkowy.

W grze obu zespołów było widać różnicę dzielącą ekstraklasę i drugą ligę. Marwit podkręcił tempo tylko w pierwszej połowie i wystarczyło to do odniesienia pewnego zwycięstwa. Jednak gracze AZS UG zaprezentowali się dobrze, ale ich noty obniża brak skuteczności.

AZS Uniwersytet Gdański - Marwit Toruń 1:5 (1:4)

0:1 Szczepaniak 6

0:2 Mikołajewicz 12