Od razu brąz

2010-04-28

Katarzyna Kędziora zajęła trzecie miejsce w rozgrywanych w Gdańsku ME do lat 23 w szermierce. W półfinale polska szablistka musiała uznać wyższość rywalki, choć początek należał do niej.

Zawody pierwotnie miały się odbyć w Portugalii, ale tamtejsza federacja wycofała się z ich przeprowadzenia. Gdańsk miał tylko dwa miesiące na przygotowania, ale nawet tak krótki okres czasu wystarczył.

Idea Mistrzostw Europy jest bardzo młoda. Pierwszy turniej zorganizowano w Monzy (Włochy) w 2008 roku. Potem turniej odbył się w Debreczynie (Węgry). W 2010 roku w Gdańsku odbywa się trzeci turniej tego cyklu.

Pierwszego dnia Katarzyna Kędziora zdobyła brązowy medal. Zawodniczka OS AZS Poznań uległa w półfinale Węgierce Benko 10:5, choć prowadziła 8:7. - Moja rywalka wykorzystała moją piętę achillesowa, czyli tak zwaną „linię". Zadała w ten sposób większość trafień. Jednak cieszę się z wyniku, bo jest to mój pierwszy indywidualny medal na imprezie mistrzowskiej - powiedziała Kędziora. W finale Benko przegrała z Rosjanką Diną Galiakbarową.

Tego dnia rozegrano rozstrzygnięto także rywalizację w męskim florecie. Finał był pojedynkiem między dwoma Włochami. Giorgio Avola pokonał Alessio Foconiego. Być może wpływ na porażkę tego drugiego miał upadek z planszy w trakcie półfinału. Foconi po interwencji lekarza kontynuował walkę, ale w finale wyraźnie kulał.

W środę 28 kwietnia o godz. 9:00 rozpocznie się rywalizacja w żeńskim florecie i męskiej szpadzie. Pojedynki o medale rozpoczną się o 18:30 (najważniejsze walki w hali przy ul. Górskiego 1).