Orły wracają do gry kosztem Pomorza

2010-05-02

W meczu drugiej kolejki Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego Warsaw Eagles pokonali na własnym boisku Pomorze Seahawks 21:7. Najskuteczniejszym zawodnikiem był Rafał Zawada, który zdobył dwa przyłożenia.

W pierwszych dwóch kwartach zespoły toczyły grę głównie w środku pola wielokrotnie oddając piłkę rywalom po odkopnięciach. Pierwsze punkty w meczu, a zarazem w tym w sezonie, dla Orłów zdobył po akcji biegowej Zbigniew Smyczyński.

Fantastycznie w pierwszej połowie zagrał defensive back Warsaw Eagles Łukasz Koniusz, który  trzykrotnie przechwycił piłkę po podaniach bardzo słabo grającego tego dnia quarterbacka Jastrzębi Macieja Siemaszko. Na przerwę Eagles schodzili ze skromną sześciopunktową zaliczką.

Trzecia kwarta przyniosła kibicom najwięcej wrażeń. Znakomicie w tej części zagrał skrzydłowy Orłów Zawada. Dwukrotnie zamienił podania Daniela Krawca na przyłożenia. Dla Zawady były to pierwsze przyłożenia w jego piątym sezonie w Polskiej Lidze Futbolu Amerykańskiego.

Jedyne punkty dla Seahawks zdobył Kamil Lipka (na zdjęciu w żółtej koszulce), który w polu punktowym rywali złapał piłkę rzuconą przez Siemaszko. Rozgrywający Sehawks w całym meczu posłał futbolówkę w ręce rywali aż pięciokrotnie. Na wyróżnienie zasłużyła linia defensywna Jastrzębi, która wielokrotnie zatrzymywała running backów Eagles przed linią wznowienia akcji.

- Nasza linia ofensywna zagrała dzisiaj bardzo solidnie. Pokazała duży postęp względem tego, co zaprezentowała w przegranym meczu z The Crew. Jestem dumny z całej drużyny, która po bolesnej inauguracji potrafiła zagrać skutecznie i odnieść pierwsze zwycięstwo w sezonie - podsumował trener warszawiaków Ian Wilcock.

- Przyczyną porażki była nasza niekonsekwentna gra w ataku połączona z olbrzymią ilością strat. Dobra gra naszej formacji defensywnej nie została spożytkowana. Myślę, że nie wykorzystaliśmy też wielu szans na zabranie piłki rywalom - powiedział szkoleniowiec pokonanych Maciej Cetnerowski

Swój trzeci mecz ligowy w tym sezonie Eagles zagrają 8 maja w Warszawie, gdy podejmą beniaminka Sioux Kraków Tigers. Tego samego dnia Seahawks zagrają w Gdańsku z Zachodniopomorską Husarią.

Warsaw Eagles - Pomorze Seahawks 21:7 (0:0, 6:0, 15:7, 0:0)
Zawada 12, Smyczyński 6, Osuchowski 2, Więckowski 1 - Lipka 6, Siemaszko 1

Pozostałe wyniki 2. kolejki:
Devils Wrocław - AZS Silesia Miners 33:3, Kozły Poznań - The Crew Wrocław 8:26, Zagłębie Steelers Interpromex - Sioux Kraków Tigers 26:16.