Porażka liczy się podwójnie

2010-02-16

Hokeiści Energi Stoczniowca ulegli w pierwszym meczu play-off ComArch Cracovii 5:6. Dzięki bonusowi za dwa zwycięstwa w rundzie zasadniczej krakowianie prowadzą w rywalizacji już 2:0. Do awansu potrzebują wygranej we wtorkowym meczu, który także odbędzie się w Krakowie.

Zdecydowanym faworytem spotkania byli aktualni mistrzowie Polski. Swą wyższość udowodnili w pierwszej tercji, którą wygrali 2:0. do gdańskiej bramki trafili Daniel Laszkiewicz i Mikołaj Łopuski. Gospodarze przeważali przez całe 20 minut, ale świetnie spisywał się Przemysław Odrobny.

Tymczasem w drugiej części gry gdańszczanie się przebudzili. Kontaktowego gola zdobył Jarosław Rzeszutko po podaniu Jana Stebera. W 27. minucie wyrównał Jozef Vitek. Mecz mógł rozpocząć się od nowa, ale w kolejnej akcji do bramki trafił Filip Drzewiecki. W 36. minucie sędzia zasygnalizował karę dla gości. Do boksu zjechał Rafał Radziszewski i krakowianie grali sześcioma zawodnikami w polu. Michał Piotrowski wykorzystał podanie Leszka Laszkiewicza i było już 4:2.Chwilę później słupek ostemplował Drzewiecki.

Trzecia tercja przyniosła najwięcej emocji. Gdy w 44. minucie D. Laszkiewicz podwyższył na 5:2, wydawało się, że spotkanie jest już rozstrzygnięte. Jednak stoczniowcy nie poddali się bez walki. Dzięki golom Artura Kosteckiego i Stebera przewaga ComArch Cracovii stopniała do jednej bramki. Na cztery minuty przed końcem spotkania Radziszewskiego pokonał ponownie Steber. Energa Stoczniowiec odwrócił niekorzystny przebieg meczu, bowiem 12 minut wcześniej gdański zespół przegrywał 2:5. Jednak w 58. minucie Łopuski w zamieszaniu zdobył zwycięskiego gola.

We wtorek odbędzie się drugi mecz. Gdańszczanie muszą wygrać, aby zachować szanse na awans. Jeśli im się to uda, kolejny mecz zostanie rozegrany w piątek w Gdańsku.

ComArch Cracovia Kraków - Energa Stoczniowiec Gdańsk 6:5 (2:0, 2:2, 2:3)
1:0 D. Laszkiewicz 6 (as. L. Laszkiewicz) w przewadze
2:0 Łopuski 18
2:1 Rzeszutko 24 (as. Steber, Skutchan) w przewadze
2:2 Vitek 28 (as. Ziółkowski) w przewadze
3:2 Drzewiecki 29
4:2 Piotrowski 36 (as. L. Laszkiewicz) po wycofaniu bramkarza
5:2 D. Laszkiewicz 44