Zwycięstwo na początek

2010-03-28

Lechia pokonała Posnanię Poznań 17:5 na inaugurację rundy wiosennej Ekstraligi rugby. Mimo tego na boisku nie było widać różnicy pomiędzy liderem, a ostatnią drużyną w tabeli.

Pierwsze punkty dla biało-zielonych zdobył w 11. minucie Mariusz Wilczuk. Kolejne dwa dołożył Jurij Buchajło. Później Leszek Krysztofiak zdobył przyłożenie dla gości. Jednak Łukasz Kujawski nie trafił między słupy z podwyższenia. Jeszcze w pierwszej połowie Dariusz Wantoch-Rekowski uzyskał dla Lechii pięć punktów, a Buchajło celnie kopnął za dwa.

W drugiej części gry gdańszczanie kontrolowali sytuację. Pomimo kilku okazji zdobyli tylko trzy punkty. Buchajło w 55. minucie wykorzystał karnego.

Lechia Gdańsk - Posnania Poznań 17:5 (14:5)

Lechia: Witoszyński, Odoliński, Kaszuba, Krzewicki, Wantoch-Rekowski, Janiec, Hedesz, Lademann, Piszczek, Buchajło, Rokicki, Wilczuk, Kwiatkowski, Zajkowski, Narwojsz oraz Zieliński, Urbanowicz, Klusek, Doroszkiewicz, Jurkowski, Lenartowicz, Hałasiewicz.

Pozostałe wyniki 9. kolejki:
Arka Gdynia - Bemowo AZS AWF Warszawa 19:9, Budowlani Łódź - Ogniwo Sopot 63:7, Orkan Sochaczew - Juvenia Kraków 26:12.