Wiadomości - Z życia Uczelni

Ostatnie zapisy na III edycję Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego

2016-09-26 12:29:51 | Gdańsk

Tylko do 30 września trwa nabór zgłoszeń do udziału w bezpłatnych zajęciach z zakresu finansów, zarządzania i przedsiębiorczości, prowadzonych na Uniwersytecie Gdańskim (Wydział Zarządzania w Sopocie). Spotkania realizowane są w ramach Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego, a patronat honorowy nad inicjatywą sprawuje Minister Edukacji Narodowej.

EUD to ogólnopolski program edukacji ekonomicznej organizowany przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych we współpracy z uczelniami wyższymi już od prawie dziewięciu lat. Przedsięwzięcie ma na celu promowanie przedsiębiorczości wśród uczniów klas piątych i szóstych szkół podstawowych oraz zachęcanie ich do bliższego zapoznania się zagadnieniami ekonomicznymi. Dodatkową wartością projektu jest organizacja równoległych spotkań dla rodziców i opiekunów studentów EUD. Tematyka tych zajęć dotyczy m.in.: wychowania, kształtowania kompetencji społecznych i postaw przedsiębiorczych dzieci oraz świadomego korzystania z mediów masowych. Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny.

Zajęcia w ramach EUD odbywają się na siedmiu uczelniach: Uniwersytecie Gdańskim (na Wydziale Zarządzania w Sopocie), w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, na Uniwersytetach Ekonomicznych w Katowicach, Poznaniu i Wrocławiu, a także na Uniwersytecie w Białymstoku i Uniwersytecie Szczecińskim. W trakcie semestru realizowanych jest sześć spotkań, z których każde trwa dwie godziny lekcyjne. Zajęcia mają charakter interaktywny i przeprowadzane są w formule edutainment (nauki poprzez zabawę). Pierwsza część to wykład wprowadzający, dzięki któremu Studenci EUD dowiadują się między innymi: czym jest marketing, jak poznać jego strategie, do czego potrzebni są ekonomiści, jaka jest rola banków w gospodarce, a także czy warto przystąpić do strefy euro. Druga to praktyczne warsztaty, podczas których każdy uczestnik ma szansę wcielić się w rolę kierownika projektu, negocjatora czy inwestora giełdowego. Spotkania prowadzone są przez wykładowców szkół wyższych i ekspertów Fundacji. Na Uniwersytecie Gdańskim (Wydział Zarządzania w Sopocie) zajęcia w semestrze zimowym rozpoczną się 4 października i potrwają do 6 grudnia br.

Akademicki charakter nadaje projektowi nie tylko fakt, że zajęcia odbywają się w siedmiu publicznych uczelniach, ale także to, że każdy młody student otrzymuje indeks, w którym zostaje odnotowana jego obecność na spotkaniach EUD. Uczestnicy, którzy na ostatnich zajęciach przystąpią do rozwiązywania testu wiedzy ekonomicznej, mają szanse na zdobycie atrakcyjnych nagród i otrzymanie dyplomu laureata EUD. W każdym z ośrodków nagradzane są trzy osoby.  Zaliczenie semestru uzyskuje każdy uczestnik, który weźmie udział w co najmniej czterech spotkaniach. Rokrocznie grono uczestników oraz absolwentów rośnie i liczy już około 10 000 uczniów!

W nadchodzącej edycji rozdanych zostanie ponad 700 indeksów. Zapisy prowadzone są za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie: www.uniwersytet-dzieciecy.pl.

Patronat honorowy nad EUD sprawuje Minister Edukacji Narodowej.

 

 

ip

Słowa kluczowe: ekonomiczny uniwersytet dziecięcy, uniwersytet gdański, ug gdańsk
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Akademia Inwestowania Alternatywnego
Akademia Inwestowania Alternatywnego już w dniach 5-7 kwietnia

To unikalne wydarzenie skierowane do wyselekcjonowanej grupy studentów.

Start w IT
"Start w IT" już się 27 marca w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie

Wydarzenie zostanie podzielone na dwie części: targi i prelekcję.

Jerzy Gamdzyk, Jan Kossacki, Andrzej Tyc
Studenci z Wydziału Fizyki UW ze złotym medalem w konkursie University Physics Competition 2023

To zawody drużynowe, w których uczestniczą studenci studiów I stopnia z całego świata.

Polecamy
EIT Food Innovation Prizes 2020 - 3. miejsce dla startupa z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie

Biodegradowalna, jadalna folia dr Eweliny Jamróz odnosi kolejne sukcesy.

Nowe kierunki studiów podyplomowych w WSB w Warszawie

Akademia Kobieta w Biznesie, Public speaker, Cyberbezpieczeństwo czy Mediacje sądowe i pozasądowe... oto nowe kierunki rozwoju w WSB!

Ostatnio dodane
Akademia Inwestowania Alternatywnego
Akademia Inwestowania Alternatywnego już w dniach 5-7 kwietnia

To unikalne wydarzenie skierowane do wyselekcjonowanej grupy studentów.

Start w IT
"Start w IT" już się 27 marca w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie

Wydarzenie zostanie podzielone na dwie części: targi i prelekcję.

Ostatnio komentowane
Łowcy talentów w akcji
Łowcy talentów w akcji

Masz pasję i chcesz ją rozwijać? Chcesz zobaczyć jak robią to inni? Pomożemy Ci rozwinąć Twój talent i wypracować twórczy warsztat. A na najlepszych czeka Scena Artystyczna ROE.

Popularne
Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.