Konferencje
Wyborcze, architektoniczne i społeczne aspekty niepełnosprawności

Wyborcze, architektoniczne i społeczne aspekty niepełnosprawności

  • 2014-10-21, , godzina 09:00
  • Wydział Prawa i Administracji UG, Gdańsk

Opis

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na konferencje naukową pt. „Wyborcze, architektoniczne i społeczne aspekty niepełnosprawności. O niepełnosprawności bez skrajności”, która odbędzie się 21.10.2014r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Organizatorami wydarzenia są:
- Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich
- Koło Naukowe Prawa Konstytucyjnego UG
- Koło Naukowe Prawa Administracyjnego WPiA UG
- Instytut Metropolitalny

Osoby niepełnosprawne w swoim codziennym życiu, spotykają się z wieloma różnymi problemami, które utrudniają im funkcjonowanie na wielu różnych płaszczyznach. Trudności, z jakimi muszą się one zmagać dotyczą wielu kwestii codziennego życia, których nie sposób nadmienić. Polskie regulacje prawne, rozwiązania architektoniczne, codzienny kontakt osób niepełnosprawnych z instytucjami państwa, jak i też ich normalne funkcjonowanie powinny być w możliwie najdalszy sposób ułatwione. Demokracja wyrównawcza, która jak sama nazwa wskazuje za zadanie ma umożliwienie takim grupom osób, jak m.in. osoby niepełnosprawne realizację ich podstawowych praw czy też obowiązków.  Odgrywa ona istotne znaczenie, gdyż ułatwia funkcjonowanie w codziennym życiu osobom, które tej pomocy potrzebują.

Konferencja naukowa pt. „Wyborcze, architektoniczne i społeczne aspekty niepełnosprawności. O niepełnosprawności bez skrajności jest idealną okazją na poruszenie jakże istotnych spraw, problemów, z jakimi zmagają się osoby niepełnosprawne. Organizatorzy wydarzenia skupiają się m.in. na m.in. na uwarunkowaniach architektoniczno-budowlanych, sprawności państwa opiekuńczego, a także pełnej realizacji zasady powszechności wg kodeksu wyborczego.

Konferencja została podzielona na trzy panele tematyczne, które poprzedzi wystąpienie pani Barbary Imiołczyk - Głównego Koordynatora ds. Komisji Ekspertów i Rad Społecznych, przedstawiciela Rzecznika Praw Obywatelskich.

Tematyka poruszanych problemów przedstawia się następująco:

Panel I - „Nadzieja i niewykorzystane szanse. O zasadzie powszechności wg Kodeksu wyborczego.”

Panel II - „Cywilizacja czy świat barbarzyńców? O przeszkodach architektonicznych we współczesnym świecie.”

Panel III - „Niepełnosprawni są wśród nas, a czy my jesteśmy wśród nich? Niepełnosprawność a sprawność państwa opiekuńczego.”

Każdy panel składać się będzie z trzech wystąpień, w których to swój referat wygłaszać będą pracownicy naukowi, przedstawiciele organizacji społecznych jak i też państwowych instytucji. Każdemu panelowi przewodniczyć będzie moderator odpowiedzialny za przebieg wystąpień, a także dyskusji nad poruszanymi problemami. 

Konferencja ma charakter otwarty, a udział w niej jest całkowicie bezpłatny. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, którym bliska jest problematyka problemów osób niepełnosprawnych

Więcej informacji - https://www.facebook.com/KNPAWPIAUG

Tekst: Adrian Łaga

 

Ostatnio dodane
Hierarchia akademicka - kto kim rządzi na uczelni?
Hierarchia akademicka - kto kim rządzi na uczelni?

Jakie funkcje pełnią dane osoby na uczelniach?

Dzień Otwarty Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
Dzień Otwarty Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie już 19 kwietnia

Maturzyści i osoby zainteresowane studiami, będą mogły poznać naszą bogatą ofertę edukacyjną i porozmawiać z przedstawicielami 80 kierunków oraz 200 specjalności.

Popularne
Zobacz, jak złoÅźyć podanie i zrezygnować ze studiÃłw!
Jak zrezygnować ze studiów? - Wzór podania i skreślenie z listy studentów

Zobacz, jak złożyć podanie i zrezygnować ze studiów!

Wzór umowy najmu
Wzór umowy najmu

Zobacz wzór umowy najmu! Wystarczy uzupełnić dane i gotowe!

Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!
Oto 28 najlepszych kierunków studiów w Polsce!

Najlepsze kierunki studiów realizowane na uczelniach w całej Polsce zostały wyłonione do specjalnego dofinansowania z nowej dotacji projakościowej.