Wybierz miasto
Sztuka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Gitara klasyczna i Orkiestra Symfoniczna na jednym koncercie w PFB

Kiedy2017-04-20 godzina 19:00
Do kiedy2017-04-20
GdziePolska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina
ul. Ołowianka 1
Gdańsk
Gitara klasyczna i Orkiestra Symfoniczna na jednym koncercie w PFB

W poświąteczny czwartek, 20.04 o godzinie 19:00 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej odbędzie się koncert z udziałem światowej sławy wirtuoza gitary - Marcina Dylli. 

Tym razem melomani poznają możliwości tego instrumentu w połączeniu z Orkiestrą Symfoniczną! Pierwsze skojarzenia z muzyką gitarową odnoszą się raczej do muzyki popularnej – rocka, bluesa czy country. Jednak gitara klasyczna została stworzona głównie do wykonywania utworów muzyki poważnej!

Marcin Dylla zaliczany jest przez wielu krytyków muzycznych i melomanów do grona najwybitniejszych gitarzystów klasycznych na świecie. Swoją pozycję zawdzięcza m.in. niespotykanej ilości nagród na konkursach muzycznych. Wielokrotnie honorowany był nagrodami publiczności oraz orkiestr, z którymi występował. Renomę Marcina Dylli w artystycznym życiu Europy ugruntowuje udział w wielu festiwalach muzycznych, prowadzenie lekcji mistrzowskich, współpraca z wybitnymi muzykami i orkiestrami oraz liczne recitale w prestiżowych salach koncertowych świata.

Aktualne wydarzenia Sztuka
DataWydarzenieMiasto
2017-05-09
-
2017-06-06
"Na polu, w kurniku i w oborze" - wystawa fotografii Kamili ChomiczGdańsk
Zobacz inne wydarzenia

Sztuka

w Trójmieście w innych miastach
 
BLOK PROMOWANY
Weź udział w konkursie i poznaj moc jagód acai!Przetestuj nowe kosmetyki Ziaja polecane w pielęgnacji współcześnie wrażliwej skóry.
FB dlaMaturzysty.pl reklama