Wybierz miasto
Sztuka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena

Kiedy2017-04-09 godzina 17:00
Do kiedy2017-04-09
GdziePolska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku Gdańsk 80-751, ul. Ołowianka 1
Gdańsk
Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena

W niedzielę, 9.04 od godziny 17:00 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej odbędą się dwa recitale fortepianowe z udziałem zagranicznych artystów. Przed trójmiejskimi Melomanami, w ramach XXI Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena wystąpią Hinrich Alpers i Juan Pérez Floristán.

Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena to cykl koncertów muzyki poważnej odbywający się co roku w Warszawie w okresie poprzedzającym Święta Wielkanocy. Dyrektorem Generalnym Festiwalu jest Elżbieta Penderecka, a organizatorem Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena. Filharmonia Bałtycka to jedno z miejsc, w których odbywają się wydarzenia towarzyszące.

W tym roku w PFB o godzinie 17:00 wystąpi Hinrich Alpers zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Beethovena w Bonn. W drugiej części koncertu, o godzinie 18:30 dla gdańskiej publiczności zagra Juan Pérez Floristán –zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Santander 2015 roku.

W programie pierwszej części wydarzenia znajdują się sonaty, m.in. „Patetyczna” i „Księżycowa” L. van Beethovena. Z kolei  Juan Pérez Floristán wykona II sonatę fortepianową b-moll op. 35 F. Chopina i „Obrazki z wystawy” M. Musorgskiego.

Aktualne wydarzenia Sztuka
DataWydarzenieMiasto
2017-05-09
-
2017-06-06
"Na polu, w kurniku i w oborze" - wystawa fotografii Kamili ChomiczGdańsk
Zobacz inne wydarzenia

Sztuka

w Trójmieście w innych miastach
 
BLOK PROMOWANY
Weź udział w konkursie i poznaj moc jagód acai!Przetestuj nowe kosmetyki Ziaja polecane w pielęgnacji współcześnie wrażliwej skóry.
FB dlaMaturzysty.pl reklama