Sztuka
1 + 1 + 1

1 + 1 + 1

  • 2017-02-07, , godzina 18:00, do 2017-02-28
  • wstęp wolny
  • Wyspa Skarbów GAK ul. Turystyczna 3, Gdańsk

Opis

Trudna technika batiku jest stosowana w naszej rodzinie od ubiegłego wieku. Chcemy zaprezentować niektóre z naszych prac wykonane w tej szlachetnej technice barwienia tkanin, w sposób klasyczny (batik indonezyjski) oraz na sposób japońskiego shibori.

Helena Sadłek: ukończyła studia w Instytucie Wychowania Artystycznego Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Dyplom w 1980 z grafiki w pracowni prof. Danuty Kołwzan – Nowickiej. Od roku 1991 mieszka w Gdańsku. Przez wiele lat zajmowała się pracą pedagogiczną. Wielokrotnie nagradzana i wyróżniana za szerzenie kultury plastycznej wśród młodzieży szkolnej. W roku 2012 otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków oraz Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki. Inicjatorka i kuratorka wielu wystaw oraz pomysłodawczyni projektu „Eugeniusz-Geno Małkowski i Koryfeusze Gdańskiej Kultury 2015”. Uczestniczka plenerów towarzyszących świętu dzielnicy „Viva Oliva” w latach 2012-2016. Obecnie uprawia głównie malarstwo. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych.

Ilona Mocarska: absolwentka ASP w Gdańsku na Wydziale Edukacji Artystycznej, od 2008 roku pracuje w SP12 w Gdańsku, gdzie prowadzi dla uczniów warsztaty z batiku. Odniosła na tym polu wiele sukcesów, jej uczniowie zdobyli w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych 48 nagród i wyróżnień. Prace podopiecznych z Pracowni Batiku, są podczas Dni Talentów pokazywane na wystawie wieńczącej coroczną pracę młodych artystów.

Martynka Mocarska: uczennica klasy 5e w SP12. Córka Ilony Mocarskiej i wnuczka Heleny Sadłek. Od 5 roku życia tworzy batiki w Pracowni Batiku swojej mamy. Brała z sukcesem udział w wielu konkursach plastycznych oraz wystawach w swojej szkole i w Galerii "Punkt" w GTPS w 2012r.

Mapa

Ostatnio czytane
Festiwal Rzeźby z Piasku
Festiwal Rzeźby z Piasku Gdańsk

Niestety nie obyło się bez przykrego incydentu.

Islandia okiem turystki
Islandia okiem turystki

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć Natalii Wyszyńskiej, która spędziła trzy miesiące podróżując po Islandii.

Popularne
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w