Sztuka
Impresje Nadmorskie

Impresje Nadmorskie

  • 2017-04-11, , godzina 18:00, do 2017-05-05
  • wstęp wolny
  • Galeria Domu Kultury „Wyspa Skarbów” Gdańskiego Archipelagu Kultury ul. Turystyczna 3, Gdańsk

Opis

„Wędrówka jest dla mnie czasem refleksji na temat tego co odczuwam i ulotności tego co dostrzegam. To również przełamywanie barier i własnych słabości. Morze potrafić dać mi siłę aby, pomimo zdarzających się czasami trudnych warunków, wędrować dalej i podziwiać odgrywający się przed moimi oczami spektakl żywiołów. Wstaję bardzo wcześnie, jeszcze przed świtem, dzięki temu mam okazję podziwiać wspaniałe wschody słońca, które również rozpoczyna swoją podniebną wędrówkę. Poranne światło i napotkana przyroda dostarczają tak wielu różnych wrażeń, że nigdy nie wiem co mnie spotka. Z pozoru brzydki pochmurny poranek może dostarczyć naprawdę niesamowitych ujęć. Codziennie przemierzam tą samą trasę, a mimo to jest ona dla mnie za każdym razem inna i wyjątkowa."

Monika Leńska – Gdańszczanka, od dziesięciu lat związana z działaniami społecznymi oraz ochroną środowiska na Wyspie Sobieszewskiej. Współzałożycielka Nieformalnej Grupy Inicjatywnej „Fosfi” zaangażowanej w działania związane z zamknięciem i zabezpieczeniem składowiska fosfogipsów w Wiślince, Przewodnicząca Zarządu Osiedla Wyspy Sobieszewskiej w latach 2011/2013. Przewodniczka po Zbiorniku Wody Kazimierz.

Mapa

Ostatnio dodane
Szalone Dni Muzyki 2018
"W stronę nowego świata" hasłem Szalonych Dni Muzyki 2018

Największy na świecie festiwal muzyki klasycznej tradycyjnie rozpoczyna swoje tournée we Francji, zanim trafi do Polski.

Big City Life
"Big City Life" z rekordem na aukcji sztuki

Zapłacono czterdzieści sześć razy więcej niż wynosiła cena wywoławcza.