Sztuka
Instalacja "Życie" Marcina Zawickiego w Królewskiej Fabryce Karabinów

Instalacja "Życie" Marcina Zawickiego w Królewskiej Fabryce Karabinów

  • 2017-08-18, do 2017-08-20
  • : Królewska Fabryka Karabinów, ul. Łąkowa 35/38 , Gdańsk

Opis

Marcin Zawicki, działający w Gdańsku artysta wizualny, malarz i twórca obiektów oraz instalacji przygotowuje właśnie swoją kolejną pracę. Instalacja site-specific „Życie” powstaje specjalnie na zamówienie Instytutu Kultury Miejskiej, który jest organizatorem Miejsc – cyklu minimalistycznych działań artystycznych w niecodziennych przestrzeniach. „Życie” można będzie obejrzeć w dawnej kotłowni w Królewskiej Fabryce Karabinów między 18 a 20 sierpnia.

Przyroda jest ważnym odniesieniem i źródłem inspiracji dla twórczości Marcina Zawickiego. W swoich pracach artysta wykorzystuje naturalne elementy, które zestawia w niecodzienny sposób. Powstają z nich nowe twory, formy, organizmy. „W mikrokosmosie jego twórczości wyrastają grzybnie, tkanki, rozgwiazdy, koralowce, odnóża lub pędy – nie możemy mieć pewności, czy oglądamy ów fenomen organiczności pod mikroskopem czy w jego naturalnej skali.”  - czytamy w opisie wystawy Marcina Zawickiego, która odbyła się w Wozowni Sztuki w Toruniu. 

Artysta ukończył ASP w Gdańsku, a jego praca dyplomowa „Hollow Art” w pracowni prof. Teresy Miszkin, została uznana za Najlepszy Dyplom ASP w Polsce w 2010 roku. Zawicki jest laureatem licznych nagród i wyróżnień. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych oraz w kolekcji Muzeum Narodowego w Gdańsku.

 

Mapa

Ostatnio czytane
Koncert muzyki a capella chóru z Ekwadoru
Koncert muzyki a capella chóru z Ekwadoru Gdańsk

W Trójmieście Guayaquil będzie gościem Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego oraz wystąpi w koncercie towarzyszącym Festiwalowi "Mundus Cantat".

Dni Otwarte gdańskiego "Alternatora"
Dni Otwarte gdańskiego "Alternatora" Gdańsk

Przyjdź koniecznie i przekonaj się, jak działa mechanizm, który przemienia pasje i pomysły w alternatywne źródło energii.

Popularne
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w

Konkurs Ziaja
Polecamy