Sztuka
Ladies' Jazz Festival świętuje stulecie Elli Fitzgerald

Ladies' Jazz Festival świętuje stulecie Elli Fitzgerald

  • 2017-08-27, , godzina 18:00
  • Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej , Gdynia

Opis

W tym roku przypada setna rocznica urodzin królowej swingu, Elli Fitzgerald. Z tej okazji Krystyna Durys zdobywczyni legendarnej Złotej Tarki, uczestniczka największego festiwalu jazzowego na świecie Java Jazz Festival specjalnie dla Ladies’ Jazz Festival przygotowała koncert, który odbędzie się 27 sierpnia w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Na Ladies’ Jazz Festival artystka wystąpi z największymi przebojami swojej gwiazdy, Elli Fitzgerald i zapowiada, że podczas koncertu będzie można usłyszeć utwory, które wykonywała jedynie Ella, takie jak: "A-Tisket A-Tasket", uważany za utwór w większości jej autorstwa, czy "You'll Have To Swing It (Mr Paganini)" z cytatem scatu Elli oraz takie, które były mocno z nią kojarzone dzięki jej unikatowym wykonaniom: "It Don't Mean A Thing (If It Ain't Got That Swing)", "Caravan", "Mack The Knife", za który Ella otrzymała 2 nagrody Grammy, czy "Take The A Train", w którym w jednym z nagrań na żywo wykonała 5 chorusów solo”.

Mapa

Ostatnio czytane
Koncert muzyki a capella chóru z Ekwadoru
Koncert muzyki a capella chóru z Ekwadoru Gdańsk

W Trójmieście Guayaquil będzie gościem Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego oraz wystąpi w koncercie towarzyszącym Festiwalowi "Mundus Cantat".

Dni Otwarte gdańskiego "Alternatora"
Dni Otwarte gdańskiego "Alternatora" Gdańsk

Przyjdź koniecznie i przekonaj się, jak działa mechanizm, który przemienia pasje i pomysły w alternatywne źródło energii.

Popularne
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w

Konkurs Ziaja
Polecamy