Sztuka
Light of stone

Light of stone

  • 2017-02-05, , godzina 18:00
  • Polska Filharmonia Bałtycka , Gdańsk

Opis

05 lutego, o godzinie 18:00 przed zgromadzonymi w Sali Koncertowej Melomanami zaprezentują się: na organach jedna z najpopularniejszych artystek Rosji – Svetlana Berezhnaya i Piotr Nikiforoff, nagradzany w międzynarodowych konkursach i zapraszany do najważniejszych sali koncertowych świata skrzypek.

Duet z sukcesami występował na całym świecie, w tym Szwajcarii, Rosji, Korei, Japonii czy Holandii. Przez krytyków określani są jako tworzący zupełnie nowy styl muzykowania tandem – w interesujący sposób dopasowujący tony dwóch zupełnie odmiennych instrumentów, które w zaskakujący sposób uzupełniają się i wzbogacają. W ich repertuarze widać niezwykłą różnorodność – wykonują zarówno utwory dawne, jak i premierowe, muzykę kameralną i pełne pasji argentyńskie tanga.

W programie koncertu 05.02 znalazły się utwory Schuberta, Schnittke, Kreislera, Czajkowskiego, De Falla, Debussy’ego i Rachmaninowa. Artyści spróbują zaskoczyć Melomanów pełnymi niespotykanych kolorów interpretacjami znanych dzieł.

Mapa

Ostatnio czytane
Latarka pędzlem, czyli sztuka malowania światłem
Latarka pędzlem, czyli sztuka malowania światłem

O tym, że krótkie, zimowe dni mogą posłużyć do stworzenia wyjątkowych zdjęć, doskonale wie Jarosław Macierewicz. Warszawski fotograf tworzy wyjątkowe obrazy wykorzystując wrocławskie latarki.

Banksy aresztowany i zdemaskowany? To ściema
Banksy aresztowany i zdemaskowany? To ściema

Internet żyje dzisiaj jedną wiadomością – legendarny artysta uliczny Banksy został aresztowany, a jego prawdziwa tożsamość ujawniona.

Popularne
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w