Sztuka
Morze, statki, żagle

Morze, statki, żagle

  • 2017-10-03, , godzina 18:00, do 2017-10-17
  • wstęp wolny
  • Wyspa-Skarbow-GAK ul. Turystyczna 3, Gdańsk

Opis

Gabriel Oleszek - urodzony w 1948 roku w Wałbrzychu. Prawie całe swoje życie zawodowe spędził na morzu. Opublikował liczne artykuły i opowiadania w prasie wybrzeża i ogólnopolskiej. Jest autorem wielu publikacji fachowych w prasie specjalistycznej. Napisał 39 książek, między innymi: SOS „Bright Star”, Dotknięcie piekła, Kosynierzy z „Daru Pomorza”, Smak winy, Zdążyć na czas, I nie ma na takiego siły, Ostatni Rejs, Rejs do White Blue, Kiedy byłem małym chłopcem, Długa wiosna, Powrót na żądanie. Kosynierzy z "Daru" 50 lat później, Niedobry syn, Kosynierzy z "Daru" znowu razem (praca zbiorowa), Opowieści z morza. Najbliższa jest mu marynistyka jednakże kilka napisanych przez niego książek ma charakter tzw. fikcji politycznej. Jest także członkiem Bałtyckiego Stowarzyszenia Marynistów „Mare Nostrum”.
 
Zachęcony przez kolegów ze stowarzyszenia, a w szczególności przez czołową artystkę tej grupy - Barbarę Wojtanowską zajął się malarstwem olejnym. W swoim dorobku ma już ponad dwieście dwadzieścia obrazów. Zazwyczaj są to obrazy o tematyce marynistycznej. Na wystawę w Galerii „Wyspy Skarbów” Gdańskiego Archipelagu Kultury przygotował kilka obrazów z motywami tutejszych plaż, które dobrze poznał podczas II pleneru malarskiego na Wyspie Sobieszewskiej „Asymetria Wyspy” (2016).
Kilka innych obrazów to jego ulubiony temat, czyli żaglowce. Niektóre pod żaglami, inne bez żagli. Są też łodzie rybackie. Jako Sopocianin przygotował też kilka obrazów nawiązujących do uroków swojego ukochanego miasta.

Mapa

Ostatnio czytane
reklama Małe mieszkanie? Fototapety 3D na ratunek!
Małe mieszkanie? Fototapety 3D na ratunek!

Są dekoracje, które jednocześnie nie zajmują ani odrobiny miejsca, a robią wielkie wrażenie i jeszcze są bardzo stylowe.

"Linoryt- sposób na rysunek" - wystawa
"Linoryt- sposób na rysunek" - wystawa Gdynia

"Interesuje mnie ekspresja w tworzeniu prac, ich głównym budulcem jest sieć linii tworząca całość.".

Popularne
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w

Konkurs Ziaja
Polecamy