Sztuka
Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena

Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena

  • 2017-04-09, , godzina 17:00
  • Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku Gdańsk 80-751, ul. Ołowianka 1, Gdańsk

Opis

W niedzielę, 9.04 od godziny 17:00 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej odbędą się dwa recitale fortepianowe z udziałem zagranicznych artystów. Przed trójmiejskimi Melomanami, w ramach XXI Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena wystąpią Hinrich Alpers i Juan Pérez Floristán.

Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena to cykl koncertów muzyki poważnej odbywający się co roku w Warszawie w okresie poprzedzającym Święta Wielkanocy. Dyrektorem Generalnym Festiwalu jest Elżbieta Penderecka, a organizatorem Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena. Filharmonia Bałtycka to jedno z miejsc, w których odbywają się wydarzenia towarzyszące.

W tym roku w PFB o godzinie 17:00 wystąpi Hinrich Alpers zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Beethovena w Bonn. W drugiej części koncertu, o godzinie 18:30 dla gdańskiej publiczności zagra Juan Pérez Floristán –zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Santander 2015 roku.

W programie pierwszej części wydarzenia znajdują się sonaty, m.in. „Patetyczna” i „Księżycowa” L. van Beethovena. Z kolei  Juan Pérez Floristán wykona II sonatę fortepianową b-moll op. 35 F. Chopina i „Obrazki z wystawy” M. Musorgskiego.

Mapa

Ostatnio dodane
Szalone Dni Muzyki 2018
"W stronę nowego świata" hasłem Szalonych Dni Muzyki 2018

Największy na świecie festiwal muzyki klasycznej tradycyjnie rozpoczyna swoje tournée we Francji, zanim trafi do Polski.

Big City Life
"Big City Life" z rekordem na aukcji sztuki

Zapłacono czterdzieści sześć razy więcej niż wynosiła cena wywoławcza.