Sztuka
Zanim odpadnie. Zachować kulturalne dziedzictwo miasta

Zanim odpadnie. Zachować kulturalne dziedzictwo miasta

  • 2017-04-21, , godzina 18:00, do 2017-05-09
  • RATUSZ STAROMIEJSKI (ul. Korzenna 33/35), Gdańsk

Opis

Kacper Ołowski (ur. w 1957r.)  dyplom uzyskał w 1989 r. na wydziale grafiki gdańskiej PWSSP. Jest artystą wszechstronnym -  zajmuje się rysunkiem, malarstwem, aranżacją wnętrz, obiektami, performansem, rzeźbą, filmem oraz muzyką. Jest również współzałożycielem grupy artystycznej COX oraz bliskim współpracownikiem sopockiej Fundacji SFINKS. Fotografią zajmuje się przez całe swe dorosłe życie, a jej podstaw uczył się pod kierunkiem prof. Witolda Węgrzyna.

Wystawa jest fotograficznym zapisem wędrówek Ołowskiego po dzielnicach Gdańska w poszukiwaniu cennych pamiątek i osobliwości architektury XVIII-XX wieku. Wyszukując zabytkowe kamienice we Wrzeszczu, Brzeźnie, Nowym Porcie czy na Dolnym Mieście, artysta uwiecznia fasady domów, detale architektoniczne a także np. elementy architektury parkowej . Część z tych elementów ulega degradacji, część została już zniszczona często nie doczekując się rzetelnej dokumentacji. Ołowski stawia sobie za cel opracowanie wizualnego katalogu tych zabytków, który w przyszłości mógłby zostać opracowany w formie książkowej. 

W Galerii NCK zobaczymy głównie czarnobiałe fotografie dokumentujące urodę i szczegóły zabytkowej architektury Wrzeszcza.  Jest to podwójna uczta, zarówno dla koneserów lokalnej architektury ale również miłośników fotografiiwrażliwej na niuanse artystyczne.

Zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Pomorskiego

Mapa

Ostatnio dodane
Szalone Dni Muzyki 2018
"W stronę nowego świata" hasłem Szalonych Dni Muzyki 2018

Największy na świecie festiwal muzyki klasycznej tradycyjnie rozpoczyna swoje tournée we Francji, zanim trafi do Polski.

Big City Life
"Big City Life" z rekordem na aukcji sztuki

Zapłacono czterdzieści sześć razy więcej niż wynosiła cena wywoławcza.