Dzieje się - Teatr

Nadchodzi grudniowy festiwal Dada Fest - Wariacja No XXV: święto teatru i tańca

2017-11-07 12:33:28 | Gdańsk

W grudniu Teatr Dada von Bzdülöw obchodzić będzie 25-lecie swojego istnienia. Obchody w formie trzydniowego festiwalu DADA FEST - WARIACJA NO XXV, z jednej strony mają być swoistym spotkaniem artystów, którzy współtworzyli przez lata najważniejsze spektakle zespołu, a z drugiej okazją do zaprezentowania gdańskiej widowni ich indywidualnych spektakli. Festiwal odbędzie się w dniach 8-10 grudnia 2017.

festiwal teatralnyZobaczymy zarówno dorobek tej części wychowanków Teatru Dada von Bzdülöw, którzy pracują obecnie poza granicami kraju: w Niemczech, Austrii i Słowenii, prowadząc samodzielną działalność choreograficzną i wpisując się w istotny sposób w obieg międzynarodowy, tzn. Magdaleny Reiter, Rafała Dziemidoka, Radka Hewelta i Filipa Szatarskiego, jak i trzy inne wydarzenia performatywne z udziałem gdańskich tancerzy.

Pierwsze z nich, pod nazwą DADA REPLAY to jednorazowy 5-osobowy happening, który zrealizuje Anna Steller, tancerka i choreograf także związana z Teatrem Dada od 1992 r. Drugie będzie prezentacją nowego spektaklu solo Urszuli Zerek  EKSPOZYCJA, zaś trzecie wydarzenie, pod tytułem NIEBO, jest duetem stworzonym przez Tatianę Kamieniecką i Olega Dziewanowskiego, grającego w nim muzykę na żywo.

W ramach festiwalu DADA FEST - WARIACJA XXV w Instytucie Kultury Miejskiej odbędzie się również panel dyskusyjny, którego głównym tematem będzie rola Teatru Dada w historii polskiego teatru i tańca. Stronę merytoryczną i organizacyjną panelu wspierać będzie środowisko naukowe Uniwersytetu Gdańskiego, Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku, a panel poprowadzi Ula Zerek.

Festiwal DADA FEST - WARIACJA NO XXV ma mieć zatem wymiar święta tańca, Teatru Dada i tancerzy, którzy współtworzyli na przestrzeni lat najważniejsze spektakle zespołu, w połączeniu z refleksją o tym co powstało dotychczas i z uważnym spojrzeniem na przyszłość tańca w Gdańsku i w Polsce, zwłaszcza w obliczu zbliżającej się w 2019 roku Polskiej Platformy Tańca w Gdańsku.

PROGRAM FESTIWALU DADA FEST - WARIACJA NO XXV

Piątek, 8 grudnia

Nowa Synagoga
godz. 18:00 - EKSPOZYCJA Ula Zerek
godz. 18:45 – NIEBO Tatiana Kamieniecka i Oleg Dziewanowski

Klub Żak
godz. 20:00 - ZBLIŻENIA Magdalena Reiter
godz. 21:00 - MOJE ŻYCIE WE ŁZACH Rafał Dziemidok i Ewa Graniec
godz. 22:00 - impreza w Klubie Żak

Sobota, 9 grudnia


Instytut Kultury Miejskiej
godz. 12:00-13:30 - panel dyskusyjny: DADA VON BZDÜLÖW W HISTORII POLSKIEGO TEATRU I TAŃCA
przerwa
godz. 14:00-15:30 - panel dyskusyjny

Teatr Wybrzeże
godz. 19:00 - CLEVER DREAMLAND Scena Malarnia
godz. 20:30 - DZISIAJ, WSZYSTKO Duża Scena

Niedziela, 10 grudnia


Teatr Wybrzeże
godz. 19:00 - DADA REPLAY Scena Malarnia
godz. 20:30 - DZISIAJ, WSZYSTKO Duża Scena
godz. 22:00 - bankiet urodzinowy we foyer teatru

ip

Słowa kluczowe: teatr, spektakl, taniec, festiwal teatralny
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Bachtanki
Teatr CHOREA gościem w Petersburgu

Grupa artystów podczas wyjazdu przeprowadzi warsztaty teatralne i zaprezentuje spektakl "Bachantki".

Koło Czasu
Startuje 11. Festiwal Performance "Koło Czasu" w Toruniu

Przez trzy dni zobaczymy działania dwudziestu sześciu twórców performance z Polski, Ukrainy, Irlandii, Szkocji i Czech.

Polecamy
Trzy nowe projekty muzyczne Sakowicza w tym roku?
Trzy nowe projekty muzyczne Sakowicza w tym roku?

Już niebawem, a w zasadzie po wakacjach będziemy mogli obejrzeć i wysłuchać trzy niezwykłe projekty muzyczne reżyserowane przez Grzegorza Sakowicza.

Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Ostatnio dodane
Bachtanki
Teatr CHOREA gościem w Petersburgu

Grupa artystów podczas wyjazdu przeprowadzi warsztaty teatralne i zaprezentuje spektakl "Bachantki".