Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Jest rok 2004. Obrazy tortur w Abu Ghraib obiegają cały świat i są szeroko komentowane przez austriackie media. Medialna narracja i wizualne post scriptum wojny w Iraku prowokują Elfriede Jelinek do napisania kolejnej sztuki. BABEL stanowi kontynuację podjętej w BAMBILAND analizy i krytyki kultury zachodniej z jej centralnymi elementami władzy/przemocy, seksu/rodziny oraz mitu/religii, które są ze sobą ściśle powiązane zarówno na płaszczyźnie kolektywnej jak i indywidualnej. Jelinek miesza perspektywy czasowe i przestrzenne, konstruuje tożsamości hybrydyczne, burzy opozycje binarne (np. sprawca - ofiara) i wreszcie, a może przede wszystkim „miesza języki" (Babel!), zderza dyskursy i obrazy, tworzy skomplikowaną tkankę tekstową o charakterze wielogłosowych monologów.

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Babel. Festiwal Wybrzeże Sztuki.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Babel. Festiwal Wybrzeże Sztuki (Teatr Wybrzeże Duża Scena, Gdańsk).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Babel. Festiwal Wybrzeże Sztuki (Teatr Wybrzeże Duża Scena, Gdańsk).

Obsada i twórcy spektaklu

Aktualnie nie posiadamy informacji o twórcach i obsadzie spektaklu Babel. Festiwal Wybrzeże Sztuki (Teatr Wybrzeże Duża Scena, Gdańsk).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Babel. Festiwal Wybrzeże Sztuki (Teatr Wybrzeże Duża Scena, Gdańsk).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Babel. Festiwal Wybrzeże Sztuki (Teatr Wybrzeże Duża Scena, Gdańsk).
Premiery teatralne
Kupony i kody rabatowe
Ostatnio czytane
Plejada gwiazd na premierze "Między łóżkami" Artura Barcisia [FOTO]
Plejada gwiazd na premierze "Między łóżkami" Artura Barcisia [FOTO]

7 września w warszawskim Teatrze Capitol odbyła się premiera sztuki "Między Łóżkami" w reżyserii Artura Barcisia. Zobacz zdjęcia gwiazd, które się tam zjawiły.

Płomienne przemowy i transparenty. Protest Teatru Polskiego we Wrocławiu [FOTO]
Płomienne przemowy i transparenty. Protest Teatru Polskiego we Wrocławiu [FOTO]

Konferencja Prasowa Teatru Polskiego zakończyła się wspólnym protestem pod Urzędem Marszałkowskim we Wrocławiu.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!