Teatr
Koleżanki

Koleżanki

  • 2006-12-31
  • Teatr Wybrzeże Duża Scena, Gdańsk

Opis

Nie ma dla kobiety większego nieszczęścia niż zostać żoną nudnego mężczyzny, a do tego mało utalentowanego pisarza. Takie wnioski można wysnuć oglądając spektakl Pierre Chesnot Koleżanki w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza. Główna bohaterka, Ewelina (Dorota Kolak), to pełna temperamentu kobieta, która nawyraźniej nudzi się u boku swojego męża, Filipa (Jarosław Tyrański), bowiem wszelką posiadaną przez siebie energię zużywa na ingerowanie w życie swoich bliższych i dalszych koleżanek. Jej potrzeba udzielania dobrych rad pewnego wieczoru obraca się jednak przeciwko niej. Zaproszona przez nią koleżanka, zamiast cierpieć z powodu złamanego serca, zainteresuje się bowiem jej mężem. Fakt ten wywróci dotychczasowe relacje bohaterów do góry nogami, doprowadzając do serii niefortunnych, choć jednocześnie komicznych wydarzeń.
 
Spektakle odbędą sie:
29-31.12 o godz. 21:00 

Mapa

Ostatnio czytane
„Fantazy” Juliusza Słowackiego w Teatrze Miejskim
„Fantazy” Juliusza Słowackiego w Teatrze Miejskim Gdynia

Dzieło narodowego wieszcza po raz kolejny zagości na deskach teatru. Tym razem w interpretacji Piotra Cieplaka i przy udziale zespołu aktorów gdyńskiego Teatru Miejskiego.

II Ogólnopolski Festiwal Teatralny w SCENIE "i"
II Ogólnopolski Festiwal Teatralny w SCENIE "i"

Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie zaprasza na drugą edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego w SCENIE "i".

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!