Teatr
Rozpoczęcie sezonu w Filharmonii Bałtyckiej

Rozpoczęcie sezonu w Filharmonii Bałtyckiej

  • 2008-09-26, , godzina 19:00
  • Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina, Gdańsk
  • Zobacz profil >>

Opis

Już 26 września w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku odbędzie się koncert inaugurujący nowy sezon artystyczny 2008/2009.

Wystąpią:
Orkiestra Symfoniczna PFB
Kai Bumann   dyrygent, dyrektor artystyczny PFB
Marta Boberska   sopran
Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego (kier. Marcin Tomczak)

W programie:
WOJCIECH KILAR   Wiktoria
LUDWIG VAN BEETHOVEN   V Symfonia c-moll
GIUSEPPE VERDI   Quatro pezzi sacri



Marta Boberska sopran

Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Od 1994 roku jest solistką Warszawskiej Opery Kameralnej. W repertuarze tego teatru posiada ponad 30 partii operowych, przede wszystkim w operach W.A. Mozar-ta. G. Rossiniego ,G.F Haendla, C. Monteverdiego, H. Purcella oraz wiele partii ora-toryjnych. Prowadzi aktywną działalność koncertową w kraju i za granicą wykonując m. in. utwory kameralne i oratoryjno - kantatowe. Współpracuje z wieloma zespołami i wykonawcami muzyki dawnej (m.in. W. Kłosiewiczem, A. Sapiechą , M. Toporowskim ).

Koncertuje w czołowych filharmoniach kraju, zarówno z koncertami jak i recitalami solowymi. Współpracuje również z Polskim Radio. Jest zapraszana do udziału w wielu festiwalach w kraju i za granicą.

Kai Bumann  dyrygent

Dyrygent niemiecki, od września 2008 r. dyrektor artystyczny Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Urodził się w Berlinie. Jest absolwentem wydziału dyrygentury tamtejszej Hochschule der Künste. Przez pewien czas pracował jako akompaniator w klasach wokalnych tej uczelni, a od 1986 r. grał na fortepianie, a następnie dyrygował przedstawieniami w teatrach niemieckich.

W 1992 r. związał się ze sceną w Detmold, gdzie przygotował muzycznie premiery takich oper, jak: „Lady Macbeth mceńskiego powiatu” Szostakowicza, „Salome” Richarda Straussa i „Lulu” Berga. Po zdobyciu II nagrody na Międzynarodowym Kon-kursie Dyrygenckim w 1994 r., rozpoczął trwającą do dziś współpracę z najważniej-szymi ośrodkami muzycznymi w Polsce.

W 1996 r. został pierwszym gościnnym dyrygentem Polskiej Filharmonii Bałtyckiej (cykl koncertów Beethovena, „Pasja wg św. Łukasza” Pendereckiego). W 1997 r. ob-jął dyrekcję artystyczną Opery Krakowskiej, gdzie był również jej pierwszym dyrygentem. Przygotował tam m.in. premiery „Czarodziejskiego fletu” i „Don Giovanniego” Mozarta, „Balu maskowego” Verdiego oraz „Czarnej maski” Pendereckiego.

 

Bilety w cenie:  
Kategoria 1. - 45/35 zł   
Kategoria 2. - 35/25 zł   
Kategoria 3. - 25/15 zł
Kategoria 4. - 15/10 zł
Bilet rodzinny - 40 zł ( rodzice, opiekunowie z dziećmi)
Wejściówka - 10 zł (uczniowie szkół muzycznych, studenci akademii muzycznych, pracownicy tych instytucji, pracownicy PFB)

Więcej informacji: Dział Obsługi Widza, tel. 58/320-62-52, kasy biletowe: 58/320-62-62 , mail: bilety@filharmonia.gda.pl


 

Polecamy
Ostatnio dodane
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.

"Gry" na wielu poziomach
"Gry" na wielu poziomach

W 1988 roku w jednym z izraelskich kibuców 11 mężczyzn zgwałciło 14-letnią dziewczynkę. W późniejszym procesie sądowym jedynie 4 spośród nich zostało uznanych winnymi i skazanych na karę pozbawienia wolności.