Teatr
"Wiele hałasu o nic" - premiera

"Wiele hałasu o nic" - premiera

  • 2008-12-30, , godzina 19:00
  • Teatr Wybrzeże Duża Scena, Gdańsk

Opis

We wtorek, 30 grudnia, o godzinie 19.00, na deskach Dużej Sceny Teatru Wybrzeże odbędzie się premiera "Wiele hałasu o nic" Williama Shakespeare'a w reżyserii Adama Orzechowskiego.

"Wiele hałasu o nic" to jedna z najrzadziej granych, rzekomo jasnych, komedii mistrza. Jej przedmiotem są niby niewinne dworskie zabawy: jak namówić do małżeństwa zatwardziałego kawalera i niechętną zamążpójściu kobietę? Jak niewinnie zasianą plotką i drobną obmową zniweczyć czyjeś plany i gorącą miłość? Czas powrotu z wojny wcale nie musi oznaczać sielanki i niefrasobliwej zabawy. Przecież silniejsi i bogatsi władzą mogą zabawić się kosztem młodych. Przecież i tak wszystko musi skończyć się happy endem. Zaplanowanym przez nich zmanipulowanym happy endem. Wiele hałasu ale czy rzeczywiście o nic?

Reżyserem spektaklu jest Adam Orzechowski, absolwent Wydziału Reżyserii PWST w Krakowie. W latach 1993 - 1996 reżyser Teatru Wybrzeże. W latach 2000 - 2006 dyrektor Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy. Pomysłodawca Festiwalu Prapremier i jego dyrektor w latach 2002 -2006. Od lipca 2006 roku Dyrektor Naczelny i Artystyczny Teatru Wybrzeże. Wyreżyserował m.in. "Farsę z Walworth "Endy Walsha oraz "Więzienie powszechne" Dirka Dobbrowa w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku.


 

Ostatnio czytane
"Broniewski" w programie Teatr Polska
"Broniewski" w programie Teatr Polska

Znakomity i wielokrotnie nagradzany"Broniewski" Radosława bierze udział w programie Teatr Polska. Zobaczymy go w 6 miejscowościach!

Czekając na naprawdę wybitne dzieło
Czekając na naprawdę wybitne dzieło Sopot

„Don Giovanni" Mozarta to jeden z tych utworów, których nie trzeba przedstawiać. Opera wystawiana była na deskach teatrów na całym świecie. Tym razem interpretację sceniczną tego jednego z najważniejszych dzieł muzyki klasycznej zaprezentowała Opera Bałtycka w Gdańsku.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!