zmień miasto

Targi AKADEMIA 2018 i Dni Otwarte Uniwersytetu Gdańskiego

Dostępna na miejscu oferta edukacyjna szkół wyższych z całej Polski i niemal wszystkich uczelni województwa pomorskiego. Oferta kursów maturalnych, językowych i szkół pomaturalnych. Spotkania z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej na temat matur oraz matury próbne. Dni Otwarte Uniwersytetu Gdańskiego, w czasie których będzie można zwiedzać Bałtycki Kampus UG w Gdańsku Oliwie oraz kampus UG w Sopocie, zajrzeć do laboratoriów i pracowni, porozmawiać ze studentami i nauczycielami akademickimi.

Wydarzenia odbędą się w dniach 19-20 marca 2018 roku.

Warsztaty, pokazy doświadczeń, wykłady, a także spotkanie z gościem specjalnym na temat pierwszej pracy i biznesu – to tegoroczna oferta największych w regionie pomorskim targów edukacyjnych AKADEMIA 2018. Jest to także najlepsza okazja dla przyszłych studentów, przed podjęciem decyzji o wyborze uczelni i kierunku studiów, by zdobyć informacje z pewnego źródła – w jednym miejscu.

Czas i miejsce

19-20 marca (poniedziałek, wtorek) na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańsk, ul. Bażyńskiego 6, na terenie Bałtyckiego Kampusu Uniwersytetu Gdańskiego w Gdańsku Oliwie.

Stoiska targowe dla zwiedzających będą czynne w godzinach 9.00-14.00. Wstęp na targi jest bezpłatny.

Wszystkie potrzebne informacje na stronie: www.targiakademia.pl.

Targi AKADEMIA organizowane od ponad dwudziestu lat na Uniwersytecie Gdańskim to największa i najstarsza edukacyjna impreza targowa na Pomorzu. Kierowana jest przede wszystkim do uczniów, którzy podejmują decyzje związane z wyborem dalszej ścieżki kształcenia – kierunku studiów i uczelni – a także do nauczycieli i wszystkich zainteresowanych ofertą edukacyjną szkół wyższych z całej Polski. Targi AKADEMIA każdego roku towarzyszą rocznicy powstania Uniwersytetu Gdańskiego, który został powołany 20 marca 1970 roku i są wpisane w obchody Święta Uczelni.

Na zwiedzających czeka m.in.:

- kilkadziesiąt stoisk wystawców,

- szkoły wyższe z całej Polski,

- wydziały i jednostki Uniwersytetu Gdańskiego,

- szkoły pomaturalne, policealne i językowe,

- oferta kursów maturalnych,

- spotkanie z gościem specjalnym,

- Dni Otwarte Uniwersytetu Gdańskiego,

- spotkania z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku,

- próbne matury,

- konkursy z nagrodami.

Ważną i cenioną przez uczniów oraz nauczycieli pomorskich szkół częścią Targów są spotkania z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, którzy udzielają szczegółowych informacji i odpowiadają na najtrudniejsze pytania dotyczące matur. Jak co roku, odbędą się także próbne matury – to ostatni moment, aby poznać swoje możliwości i niedociągnięcia tuż przed prawdziwymi egzaminami w maju. Matury próbne z języka polskiego, języka angielskiego, matematyki, chemii, geografii,  biologii i WOSu odbędą się na Wydziale Prawa i Administracji UG – harmonogram i informacje na stronie: http://indeks.edu.pl/trojmiasto/testy-diagnostyczne/probna-matura,107

W tym roku odbędzie się także spotkanie z gościem specjalnym Targów – Panem Łukaszem Duszą, który wygłosi wykład pt. "Jak Cię widzą, tak Ci płacą – pierwsza praca, pierwszy biznes" (aula główna Wydziału Prawa i Administracji UG,  19 i 20 marca, w godz. 11.30 – 12.30). 

W ramach Targów AKADEMIA 2018 odbędą się Dni Otwarte Uniwesytetu Gdańskiego. To znakomita okazja, aby zwiedzić jeden z najnowocześniejszych akademickich kampusów w Polsce – Bałtycki Kampus Uniwersytetu Gdańskiego. W przyjaznej atmosferze i w otoczeniu zielonych terenów uczniowie będą mogli się poczuć jak przyszli studenci. Będzie można odwiedzić wszystkie wydziały UG, wejść do najciekawszych pracowni, podejrzeć, co i jak mierzą, ważą i obserwują naukowcy, jak pracują studenci. Odbędą się warsztaty, otwarte wykłady, pokazy doświadczeń, zwiedzanie laboratoriów, pracowni, auli, sal dydaktycznych, a także wyjątkowych muzeów i wystaw.

Wydarzenia odbędą się w dniach 19-20 marca 2018 roku.

Dni Otwarte Uniwersytetu Gdańskiego to między innymi:

- Warsztaty i pokazy na Wydziale Biologii m.in.: "W świecie roślin mięsożernych", "Kim jestem? – Choroba Alzhaimera", "Naturalne kosmetyki – prostsze niż myślisz!", "Świecące komórki – Pokaz Mikroskopii fluorescencyjnej", "Naucz się robić rośliny GMO", pokaz sposobów otrzymywania i prowadzenia hodowli komórek ssaczych in vitro, "Ukryty świat grzybów", "Owady na tropie zbrodni", "Pożeracze ciał – pasożyty człowieka i zwierząt domowych", "Akcja Bałtycka – ptaki najbliżej jak można". Ponadto wykłady popularnonaukowe i zwiedzanie najciekawszych miejsc wydziału, m.in.: szkielet płetwala zwyczajnego, akwarium Malawi, fornikarium, a także wystawy: "Życie w lesie bursztynowym", czy "Zabójcy bez winy".

- Zwiedzanie najnowocześniejszych w Polsce laboratoriów badawczych i dydaktycznych z przewodnikiem, pokaz hodowli roślin in vitro, spotkania ze studentami i nauczycielami akademickimi oraz wykład w technologii 3D "W świecie białek. Zależności między strukturą a funkcją" na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii UG i GUMed.

- Pokazy doświadczeń chemicznych, warsztaty laboratoryjne, m.in.: "Chemiczna podróż dookoła świata", "Glutkowa fabryka, czyli zwykłe - niezwykłe polimery", "Co kryją kosmetyki, czyli chemia piękna", "Zbuduj swoją cząsteczkę", "Czary mary, chemiczne nie do wiary", "Jak zbudować ogniwo słoneczne wykorzystując sok z czarnych jagód?", "Biznes chemiczny czyli połączenie ekonomii i chemii", a także inne atrakcje, jak np. "Modelowe miasto przyjazne środowisku" (makieta z klocków LEGO), chemiczne bingo, chemiczny tatuaż twarzy, wykłady popularnonaukowe, gry i zabawy z upominkami. To wszystko na Wydziale Chemii.

- Zwiedzanie najnowocześniejszego w Polsce studenckiego Radia MORS oraz laboratorium badań psychomotorycznych, warsztaty języka migowego, wstęp do sali relaksacyjnej, wykłady m.in.: "Psychospołeczne i edukacyjne aspekty seksualności", "Specjaliści/specjalistki od trendów cyfrowych. Sztuczna inteligencja, rozszerzona rzeczywistość, programowanie, roboty i media mobilne jako obszary zainteresowań pedagogiki", "Współczesne zagrożenia dla bezpieczeństwa. Negocjacje policyjne", "Zapraszam do wyjścia! O poszukiwaniu dróg edukacyjnych w pedagogice – outdoor education" – to program zaplanowany na Wydziale Nauk Społecznych.

- Na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki – wycieczki z przewodnikiem po pracowni jądrowej oraz pracowni elektrofizjologii, wykłady popularnonaukowe, warsztaty matematyczne z udziałem studentów i doktorantów, którzy pokażą, m.in. jak matematyka jest wykorzystywana w rozwiązywaniu różnych problemów, konkurs szybkich zadań – rozwiązywanie "na czas" ciekawych zadań matematycznych, w tym zabawnych i podchwytliwych.

- Zwiedzanie z przewodnikiem nowoczesnej bazy dydaktycznej Wydziału Ekonomicznego (m.in. laboratorium danych finansowych Thomson Reuters, laboratorium tradingowego OSTC, Centrum Komputerowo-Egzaminacyjnego ACCA), prezentacja oferty kształcenia, a także oferta specjalna gier i warsztatów ekonomicznych dla grup zorganizowanych

- Wykłady na Wydziale Historycznym, m. in.: "Japońska manga. O tym jak religia i komiks przenikają się wzajemnie", "Archeologia z bliska. Indiana Jones od podszewki", "O kraju, którego nie znajdziesz na mapie", "Spotkanie z kulturą i językiem Basków", "Wiedźmin, czyli demonologia polska na cyfrowo", "Amazonia z bliska. O życiu w lesie tropikalnym i badaniach wśród Indian".

- Prezentacja kierunków kształcenia: gospodarka przestrzenna i geografia w Instytucie Geografii Wydziału Oceanografii i Geografii.

- Praktyczne warsztaty pt.: "Marketing sensoryczny", "Elementarz inwestora, czyli jak pomnożyć kapitał", "Przestępstwa ubezpieczeniowe", a także wycieczki po Wydziale Zarządzania.

- Wykład pt. "Co to jest przestępstwo?" oraz zwiedzanie gmachu Wydziału Prawa i Administracji.

- Dni Otwarte Wydziału Filologicznego – 20 i 23 marca, a w trakcie nich spotkania, warsztaty i wykłady, m.in.: "W świecie znaków i znaczeń – student obcokrajowiec na lekcji języka polskiego i Polak na lekcji języka chińskiego", "Zaprezentuj się z/ przed klasą – mów wyraźnie!", "Zrozumieć fenomen jąkania", "Pokaż mi swój język, a powiem Ci skąd jesteś! Polszczyzna na językach ludzi z różnych stron świata", "Artysta wytnie dziś gwiazdę na brzuchu – czyli o co chodzi (do diaska) w performansie i tej 'całej' sztuce współczesnej", warsztat teatralny – przestrzeń, ruch, intencja,  warsztaty translatoryczne, gra uniwersytecka, lekcja języka rosyjskiego, warsztaty teatralne w języku niemieckim, konkursy językowe z użyciem nowych technologii i wiele więcej atrakcji.

- Zwiedzanie Biblioteki Głównej Uniwersytetu Gdańskiego.

Program Dni Otwartych UG na stronie: http://www.targiakademia.pl/pl/dla_zwiedzajacych--program--dni_otwarte_ug/

Organizatorem Targów AKADEMIA 2018 jest Uniwersytet Gdański we współpracy z Fundacją Rozwoju UG.

ip

fot. materiały prasowe

 

Ciekawe artykuły
dlaMaturzysty
w Trójmieście w innych miastach
Więcej miast » | przejdź do wersji ogólnopolskiej »
Więcej miast » | przejdź do wersji ogólnopolskiej »
REKLAMA

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama