Top 5 aplikacji do nauki matematyki od Preply

2015-12-22 17:05:55 | Gdańsk | artykuł sponsorowany

Każdego dnia aplikacji mobilnych na telefon przybywa, tworzone są coraz to bardziej funkcjonalne odpowiadające potrzebom ich użytkowników. Należy jednak pamiętać, iż nie wszystkie aplikacje możemy zainstalować na swoim tablecie czy smartfonie, bowiem różnorodność systemów operacyjnych multiplikuje ilość aplikacji dedykowanych konkretnym systemom. Mimo wszystko wybór wśród aplikacji mobilnych jest ogromny.

Wiele z nich pisanych jest celom rozrywkowym, część ma zadanie ułatwić nam poszczególne czynności, w tej też grupie znajdują się aplikacje edukacyjne, poprzez których używanie możemy wspomóc się w  nauce, uczyć języków, czy też matematyki. W przypadku matematyki kalkulator staje się nam zbędny, jeśli zainstalujemy sobie w telefonie aplikacje obliczeniową obsługującą użytkownika kompleksowo, począwszy od dodawania i odejmowania, na całkach skończywszy. Szereg aplikacji mobilnych z pozoru o walorach rozrywkowych również służy edukacji. Pośród tej grupy aplikacji znajduje się wiele gier i zagadek logicznych, które ćwiczą nasza kondycję mózgu, gimnastykując mózg i skłaniając do wysiłku.

Tym samym w przyjemny sposób możemy się uczyć, powtarzać, główkować nie odczuwając, iż się uczymy. Do takich należy szereg gier jak Minecraft, Angry Birds, Krokodyl, Zapal żarówkę, czy Om nons i wiele innych. Z myślą o najmłodszych tworzone są specjalne aplikacje edukacyjne rozwijające zdolności matematyczne już na poziomie elementarnym. Jedną z aplikacji opartej na grze matematycznej jest Math Ops. To ciekawa gra matematyczna z Pingwinami z Madagaskaru dla najmłodszych, których zadaniem jest pomoc bohaterom gry w rozwiązywaniu zagadek i realizacji misji. Podobną grą serwującą każdego dnia inne zadania trenujące nasza pamięć, spostrzegawczość i wnioskowanie jest Lumosity. Pośrednio pomagającą w matematyce jest zabawa w programowanie z KODU. Zaletą Kodu jest fakt, iż jest to aplikacja darmowa i po polsku. Na różnych poziomach możemy programować ciekawe gry komputerowe i nie tylko. Nawet dla przedszkolaków dostępne są aplikacje Kids Colors, gdzie poprzez dopasowywanie kształtów i kolorów możemy kształtować swoje zdolności logicznego myślenia. Rozrywkową grą matematyczną jest Math Commands. Zestrzeliwując pingwiny musimy rozwiązywać szereg równań. Znacznie łatwiej jest zmobilizować się do obliczeń chcąc wygrać i grać więcej, pokonując poziomy gry niżeli siedząc z zeszytem.
Rozrywki z  matematyką w tle nie brakuje także dla dorosłych i młodzieży. Poza szachami w sieci za pośrednictwem telefonu możemy zagrać w sudoku, jak i tantrix czy shut the box itp., szybkie gry matematyczne i logiczne.

Nauce matematyki sprzyja wizualizacja, jak i duża ilość wykonanych ćwiczeń. Aby uczyć się skutecznie warto poświecić odpowiednią ilość czasu na utrwalanie wiedzy w drodze ćwiczeń, zadań. W sieci dostępnych jest wiele zbiorów zadań do pobrania zupełnie bezpłatnie i legalnie. Internet pozwala mieć zawsze pod ręką odpowiedni zestaw ćwiczeń czy podręcznik online. Nie trzeba ze sobą dźwigać różności, wystarczy mieć przy obie telefon komórkowy, smartfon czy tablet z dostępem do internetu, bądź z plikami ściągniętych materiałów dydaktycznych. - Nauka matematyki w każdej wolnej chwili może być doskonałym przerywnikiem w pracy czy w trakcie zajęć domowych. Codzienna dawka, nawet niewielka w postaci kilku ćwiczeń przez telefon pozwoli nam utrwalić wiadomości wcześniej poznane. W tej roli świetnie spisują się aplikacje mobilne, które są imitacją mini kursu z matematyki. Oczywiście poza edukacyjnymi aplikacjami mającymi na celu omówienie, zaprezentowanie zagadnień z matematyki wraz zestawem zadań praktycznych na rynku dostępnych jest wiele aplikacji do nauki matematyki przydatnych nie tylko uczniom i pasjonatom ale i wykwalifikowanym matematykom - dodaje Preply (korepetycje z matematyki - Gdańsk). Bycie matematykiem nie zobowiązuje do znajomości wszelkich wzorów na pamięć, danych z tablic matematycznych itp. temu służą pomoce takie jak zbiory wzorów, tablice matematyczne, czy kalkulator obliczający rozmaite funkcje. W dobie komputerów i aplikacji mobilnych nie sposób pominąć pomocy online właśnie dla matematyków.

Wśród najpopularniejszych aplikacji wymienić warto oprogramowanie 2+2, jak również Pitagoras 2000. korzystanie z aplikacji mobilnych jest praktyczne, wygodne. Dzięki nim możemy oszczędzić wiele czasu na obliczeniach. Zaglądając do zasobów aplikacji możemy skorzystać z bazy wzorów, jak i ich wyprowadzeń. Poprzez wprowadzenie w odpowiednie miejsca danych możemy uzyskać wykresy funkcji i wiele wyników skomplikowanych działań. Takim operacjom służy między innymi aplikacja iMathematics. Aplikacja obejmuje teorię z zakresu geometrii, algebry jak i arytmetyki. Poza teorią, kalkulatorem dostępne są tez quizy, które szybko i przyjemnie sprawdzą nasza wiedzę matematyczną. To jedna z najpopularniejszych na świecie aplikacji do nauki matematyki i stosowania matematyki.
Z aplikacji matematycznych korzystają najczęściej uczniowie szkół stad też programy takie jak Solution obejmują podstawy jak pomoc w obliczaniu boków, pól itp. Mimo, ze wydaja się banalne, służą pomocą wielu początkującym matematykom. Darmową aplikacją dla bardziej zaawansowanych operujących macierzami i algorytmami jest Maxima. Pozwala prowadzić skomplikowane obliczenia różniczek, uprościć wyrażenia algebraiczn,e jak i stworzyć wykres 3d.

Euklides i Algorytm Euklidesa to dwa małe programiki do obliczeń. W przypadku algorytmu pozwala on obliczyć współczynnik NWD, czyli największy wspólny dzielnik dwóch liczb. Aplikacje takie jak Graph i Wykresy2D to doskonałe programy do tworzenia wizualizacji wykresów funkcji. Godnym uwagi jest tez program Calcul posiadający wiele poziomów zaawansowania oferujący liczne zadania do obliczeń rachunkowych, głównie na ułamkach zwykłych.
Gcompris jest programem dla dzieci w wieku już od dwóch lat. Nauka matematyki poprzez ciekawe  zagadki i zadania. Nazwy aplikacji często dokładnie wskazują na zawartość, jak chociażby aplikacja Ułamki czy Tabliczka mnożenia. Wiele z nich to aplikacje wyspecjalizowane, ale poza nimi na rynku jest wiele aplikacji kompleksowych, w których możemy zarówno obliczyć pole koła, jak również funkcję potęgową, bądź narysować wykres 3d funkcji parabolicznej.

- Zdecydowana większość aplikacji jest darmowa, niektóre tylko wymagają drobnej opłaty za poziomie od kilku złotych do kilkudziesięciu za uzyskanie dostępu do pełnej wersji. Często wersja demonstracyjna dostępna bezpłatnie jest ograniczona w czasie lub opcjach, bądź zapełniona reklamami. Niektóre z aplikacji umożliwiają stworzenie profili osobistych i współzawodnictwo czy komunikację z innymi użytkownikami aplikacji. Personalizacja i archiwizacja swoich obliczeń to popularna funkcjonalność wśród aplikacji webowych. Bez wątpienia aplikacje mobilne uatrakcyjniają sposób nauki, niektórych wspierają w ćwiczeniach, pomagają wizualizacji zadań- dodaje Preply, oferująca m.im korepetycje z matematyki w Gdańsku.

- Niestety, są też osoby których aplikacje te rozleniwiają. Warto jednak korzystać z aplikacji, które właśnie po to powstały aby nam umilić naukę, uprościć pracę. Niesamowicie duży wybór pozwala wybrać te aplikacje, które są dla nas najlepsze. Czasem kryterium kluczowym jest język obsługi, a czasem grafika, bądź kompatybilność z systemem operacyjnym. Warto dodać, iż mimo ze większość aplikacji dostępna jest po angielsku to łatwy intuicyjny sposób obsługi aplikacji pozwala bez problemu wykorzystać jej zasoby i możliwości także osobom angielskiego nie znającym -
dodaje Preply, oferująca m.im korepetycje z matematyki w Gdańsku.

Przeczytaj też artykuł: „Czy matematyka to tylko skomplikowane obliczenia?”

artykuł sponsorowany

Słowa kluczowe: preply, korepetycje z matematyki, top 5 aplikacji, gdańsk

Kursy przygotowawcze do matury

Matma na 6? To możliwe!

7463 - tyle osób korzysta już z darmowego kursu maturalnego z matematyki.

Jak i z czego uczyć się do nowej matury?

Jest wiele możliwości uczenia się. Możemy wybrać naukę samodzielną, zatrudnić korepetytora, czy tez uczyć się z kolegą lub koleżanką.

Przygotuj się do matury z matematyki

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa po raz kolejny wychodzi naprzeciw oczekiwaniom maturzystów i organizuje kurs powtórkowy z matematyki.

Matura 2015 bez stresu? Poznaj 5 sposobów

W klasach licealnych rozpoczynają się powtórki materiału, a wraz z nimi pojawia się przedmaturalny stres – czy zdam egzamin i uda mi się dostać na wymarzone studia?

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Przesiewowe testy nauczycieli - wyniki i statystyki

Koronawirusa wykryto u 2% pracowników szkół.

Marka własna w biznesie - działaj strategicznie! - webinar WSB w Warszawie [styczeń 2021]

Dowiedz się, jak dobrze zacząć planować swoją karierę jeszcze w szkole średniej!

Szczepienia a powrót dzieci do szkół. Jest stanowisko Ministra Edukacji i Nauki

Pierwsi nauczyciele mogą być zaszczepieni już w styczniu 2021 r.

MATURA 2021 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane
Powtórka z matematyki z WSB - powtórka z matematyki matura kurs szkolenie wsb gdańsk

Przed niektórymi maturzystami drugie podejście do matematycznych zmagań z egzaminem dojrzałości. Sierpniowa poprawka wcale nie musi być trudna!