zmień miasto

Zajęcia praktyczne na kierunku Higienistka Stomatologiczna w WZSP nr 2 w Gdańsku

Higienistka stomatologiczna jest zawodem, który cieszy się coraz większą popularnością w Polsce. Obserwując trendy panujące na rynku stomatologicznym w Trójmieście, nie trudno zauważyć, że zapotrzebowanie jest ogromne, a sama, będąc wieloletnim lekarzem praktykiem wiem, jak ciężko znaleźć dobrą asystę.

Praca higienistki, zajęcia w Wojewódzkim Zespole Szkół Policealnych nr 2 w GdańskuCo robi higienistka stomatologiczna?

Warto podkreślić, że higienistka stomatologiczna ma znacznie większe uprawnienia od asystentki stomatologicznej, bo jej rola nie sprowadza się tylko do asystowania lekarzowi, ale także do wykonywania zabiegów profilaktycznych jak skaling, piaskowanie itp., przez co bardzo dużo osób decyduje się właśnie na ten kierunek - zwiększając znacznie swoją konkurencyjność.

Jak zostać higienistką stomatologiczną?

Dlaczego w takim razie, warto wybrać akurat WZSP nr 2 w Gdańsku, gdy na rynku jest tak wiele szkół policealnych?

To, co niestety działa na niekorzyść absolwentów jest brak praktyki. Niestety, wiele słuchaczy, mimo zdanego egzaminu państwowego, nie potrafi odnaleźć się w gabinecie. WZSP nr 2 stawia przede wszystkim, na wiedzę praktyczną - przez to, że uczą u nas lekarze dentyści praktykujący, którzy doskonale wiedzą, czego oczekują od przyszłego pracownika.

Dzięki kameralnej grupie, każdy słuchacz ma okazję poćwiczyć technikę wykonywania skalingu ultradźwiękowego, lakowania, samodzielnego wykonywania wycisków - tak, by po wyjściu z murów szkolnych, nie bał się pracy z pacjentem.

Po pierwszym semestrze zajęć, już 50% naszych słuchaczek zaczęło pracę w klinikach stomatologicznych, nie mając jeszcze dyplomu! Pracodawcy bardzo chwalą naszą grupę, bo wiedzą, że są w stanie szybko opanować procedury i zabiegi.

Nauka w Wojewódzkim Zespole Szkół Policealnych nr 2 w Gdańsku

Kolejnym plusem jest dzienny bądź wieczorowy system nauki. Wiele osób boi się, że nie uda się połączyć szkoły z życiem prywatnym i zawodowym, przez co skazuje siebie na szkoły weekendowe, co powoduje przymus opanowywania bardzo dużej ilości materiału, w krótkim czasie - co jest dużo mniej efektywne.

Zawsze podchodzimy do słuchaczy indywidualnie i potrafimy dostosować naukę do trybu życia. Pod tym względem jesteśmy elastyczni i jeszcze nie zdarzyło się, by ktoś musiał zrezygnować z pracy, na rzecz szkoły. Zawsze wypracujemy jakiś kompromis.

I najważniejsze - po naszej szkole nie musisz inwestować w doskonalące kursy, by nadrobić zaległości. To wszystko, czego potrzebujesz na starcie kariery zawodowej, zdobędziesz w ciągu 2 lat nauki.

Wiele Higienistek Stomatologicznych "dorabia" wybielając zęby. Często z tego powodu, płaci za dodatkowe kursy. U nas krok po kroku nauczysz się jak odlać model gipsowy, wykonać nakładki wybielające czy dobrać preparat.

Na zakończenie, parę zdjęć z naszej pracowni, bo "czyny mówią głośniej, niż słowa": Zdjęcia z zajęć praktycznych higienistek stomatologicznych>>

Artykuł przygotowała Lek. dent. Agnieszka Nowińska.

ip

fot. materiały Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych nr 2 w Gdańsku.

Galeria zdjęć: Higienista Stomatologiczna - zajęcia w WZSP nr 2 Gdańsku

  • WZSP nr 2 Gdańsku - Higienistka Stomatologiczna
  • WZSP nr 2 Gdańsku - Higienistka Stomatologiczna
  • WZSP nr 2 Gdańsku - Higienistka Stomatologiczna
  • WZSP nr 2 Gdańsku - Higienistka Stomatologiczna

Studia na start

Kosmetologia - studia przyszłości na Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku Gdańsk

Zamień swoją pasję na wspaniałą karierę! Poznaj szczegóły rekrutacji na jeden z najciekawszych i najbardziej przyszłościowych kierunków studiów w Polsce.

Nowy kierunek na Uniwersytecie SWPS Sopot

Nowy kierunek będzie miał na celu kształcenie osób, które w przyszłości zajmą się edukacją seksualną młodzieży, szkoleniami kadr nauczycielskich oraz doradztwem seksuologicznym.

Rekrutacja na Uniwersytecie Gdańskim na rok akademicki 2019/2020 Gdańsk

Poznajcie nowe kierunki i szczegóły dotyczące zapisów na uczelni!

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Matura ustna 2020 - czy się odbędzie?

Informacje na temat egzaminów ustnych na maturze w 2020 r.

Zasady bezpieczeństwa na egzaminach maturalnych w 2020 roku

Dowiedz się, w jakich warunkach będą przebiegać matury 2020!

Rekrutacja online na studia w 2020 roku - czy jest możliwa?

Następstwa epidemii i matur w czerwcu.

Konkurs nawigacyjny Akademii Morskiej w Szczecinie

Weź udział w konkursie nautologicznym i wygraj świetne nagrody!

dlaMaturzysty
w Trójmieście w innych miastach
Więcej miast » | przejdź do wersji ogólnopolskiej »
Więcej miast » | przejdź do wersji ogólnopolskiej »
REKLAMA

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama