zmień miasto

Akademia Morska w Gdyni - AM, GdyniaWybierz zawód z przyszłością! Studiuj w Akademii Morskiej i bądź jednym z 7 tysięcy zadowolonych studentów!

Statki szkolne

Praktyki morskie prowadzone na statkach szkoleniowych to niezbędny, potwierdzony latami doświadczeń, element profesjonalnego kształcenia studentów Akademii Morskiej w Gdyni. Absolwent naszej Uczelni – oficer współczesnej floty – nawigator, mechanik czy elektryk okrętowy – to doskonale wykształcony specjalista. Obok wiedzy teoretycznej, szkolenia na symulatorach, przechodzi kompleksowe praktyki w warunkach realnej służby na morzu. Dwa statki eksploatowane przez Uczelnię – „Dar Młodzieży” i „Horyzont II” – dają studentom wydziałów: Elektrycznego, Mechanicznego i Nawigacyjnego możliwość zdobywania podczas rejsów wszechstronnych morskich kwalifikacji.

Dar Młodzieży” to jeden z najpopularniejszych żaglowców świata. „Dar Młodzieży” to statek sukcesywnie modernizowany. Studenci uczą się w znakomitych warunkach, metodami i na sprzęcie stosowanym współcześnie na statkach światowej floty. Nowocześnie wyposażony mostek, szkolna sala nawigacyjna, sala dydaktyczna, wachty prowadzone na realnych stanowiskach zarówno na pokładzie jak i w siłowni, czynią z „Daru Młodzieży” prawdziwe pływające laboratorium edukacyjne. Żaglowiec pełni także funkcję swoistego ambasadora Polski i naszej Uczelni na świecie.

Horyzont II” jest statkiem wielozadaniowym, obok szkolenia studentów przystosowanym do prowadzenia badań morza i utrzymywania komunikacji ze stacjami naukowymi w rejonach polarnych. Corocznie przewozi naukowców oraz transportuje sprzęt i zaopatrzenie dla polskich stacji naukowych na Spitsbergenie.

Więcej informacji o statkach szkolnych znajduje się na stronie Działu Armatorskiego pod adresem: www.am.gdynia.pl/armator

dlaMaturzysty
w Trójmieście w innych miastach
Więcej miast » | przejdź do wersji ogólnopolskiej »
Więcej miast » | przejdź do wersji ogólnopolskiej »
REKLAMA

Szkoły wyższe w mieście

FB dlaMaturzysty.pl reklama