zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Akademickie Targi Pracy Trójmiasta

czwartek, 02-10-2014 (00:00:00) | komentarze (0)


Rozpoczyna się kolejny rok akademicki. Dla niektórych to dalszy ciąg nauki, a dla niektórych z kolei koniec edukacji. W obu tych przypadkach, zarówno student jak i absolwent musi podjąć ważne decyzje życiowe i zawodowe. Jedną z nich jest pokierowanie odpowiednio swoją karierą. I tu właśnie rodzą się pytania : jaka branża?, jaki kierunek? jakie kompetencje?, oraz wiele innych pytań, które powodują że ten pierwszy krok w karierę staje się tym „znowu” najważniejszym.

Uczelnie trójmiejskie dbają nie tylko o wykształcenie swoich studentów, lecz także wspierają ich w wejściu na rynek pracy. Z pomocą studentom i absolwentom pragną wyjść biura karier sześciu największych publicznych uczelni na Pomorzu i proponują nową formułę imprezy jaką są międzyuczelniane Akademickie Targi Pracy Trójmiasto 2014, które odbędą się dnia 23 października 2014 r. na terenie Bałtyckiego Kampusu Uniwersytetu Gdańskiego  w Oliwie na Wydziale Prawa i Administracji UG.

Pomysł targów pod nazwą Akademickie Targi Pracy Trójmiasto zrodził się jako wspólna inicjatywa pracowników biur karier trójmiejskich uczelni. Wynikało to z potrzeby umożliwienia studentom i absolwentom Trójmiejskich Uczelni bezpośredniego kontaktu z przyszłym pracodawcą, co jest jednym z elementów misji biur karier. To tu właśnie odwiedzający będą mogli zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy, praktyk i programów stażowych oraz poznać potrzeby i oczekiwania rekrutacyjne firm reprezentujących różne branże. To również okazja do promocji misji i strategii firm, a także zakresu świadczonych przez nie usług.

Akademickie Targi Pracy Trójmiasto to projekt innowacyjny na trójmiejskim rynku. Uczelnie o różnych profilach kształcenia oraz wywodzące się z trzech sąsiadujących miast - Gdańska, Sopotu i Gdyni, czyli tak zwanego „Trójmiasta” zauważyły potrzebę przedstawienia wspólnej propozycji kierowanej do studentów i absolwentów wszystkich uczelni Trójmiasta.  Na mocy porozumienia rektorów sześciu pomorskich uczelni wyższych (Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej, Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu,  Gdańskiego  Uniwersytetu  Medycznego, Akademii Marynarki Wojennej oraz Akademii Morskiej) biura karier połączyły siły i tak  powstał  największy projekt międzyuczelniany na Pomorzu.

Odwiedzający Akademickie Targi Pracy Trójmiasto będą mieli możliwość konfrontacji swoich wyobrażeń i oczekiwań względem rzeczywistych wymagań wobec potencjalnego pracodawcy. Tutaj znajdą odpowiedź na pytania: w jaki sposób, kogo, gdzie i kiedy szukają obecnie pracodawcy. Ponadto wydarzenie zostanie wzbogacone o liczne warsztaty i prezentacje, które przybliżą studentom i absolwentom wiele ciekawych kwestii i tematów związanych z poruszaniem się  po wymagającym  rynku pracy. Sesje coachingowe prowadzone przez certyfikowanych coachów, spotkania z wykwalifikowanymi  doradcami  zawodowymi  a także wiele innych licznych szkoleń prowadzonych przez firmy z branży oraz firmy szkoleniowe to tylko niewielka część z wachlarza atrakcji organizowanych w trakcie targów. Na każdy warsztat czy szkolenie będzie można zapisać się wcześniej poprzez stronę www.atp.ug.edu.pl.

Swoimi działaniami imprezę aktywnie wspiera Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku, który został Sponsorem Tytularnym wydarzenia ATP Trójmiasto. W ramach współpracy gdańskiego PUP-u z biurami karier zorganizowana zostanie specjalna konferencja, która będzie głównym punktem  merytorycznym Targów. W trakcie spotkania swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się ze studentami znani przedstawiciele polskiego biznesu, sportu oraz marketingu. Opowiedzą oni o swoich zawodowych pasjach, początkach kariery oraz o tym co sprawia, że firma staje się atrakcyjnym pracodawcą.

O różnorodności oraz atrakcyjności oferty targowej świadczyć może udział, jako Partnera Akademickich Targów Pracy Trójmiasto, trzech firm z zupełnie różnych branż, są to: Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A., Currenda Sp. z o.o.  oraz Lidl Polska.  

Aby zapewnić maksymalny komfort zwiedzającym oraz wystawcom w tym roku będziemy mieli przyjemność gościć Państwa na terenie Bałtyckiego Kampusu Uniwersytetu Gdańskiego w Oliwie na Wydziale Prawa i Administracji UG.

Tegoroczne Targi trwać będą jeden dzień, 23 października 2014 (czwartek), w godzinach 9-17.

Tegoroczne Akademickie Targi Pracy Trójmiasto 2014 są realizowane przez Fundację Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego.

ip

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama