Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Pustki

Kiedy?2013-10-26 godzina 20:00
Gdzie?Klub ŻAK
ul. Grunwaldzka 195/197
Gdańsk

Transowa rytmika, analogowe klawisze i gitary. To wszystko osadzone w delikatnym klimacie, który niespodziewanie przechodzi w jazgot. Poprzednia płyta zespołu Kalambury potwierdzają talent grupy do pisania bezpretensjonalnych hitów. Sięgając po wiersze klasycznych poetów Pustki osiągają efekt niezwykłej jedności tekstu i muzyki w każdym utworze (Paweł Krawczyk, Machina). Najnowsza płyta zespołu jest jeszcze tajemnicą, ale to, co wiemy na pewno, to fakt, że koncerty Pustek to niezapomniane, energetyczne przeżycie i często jedyna szansa usłyszenia utworów, które nigdy nie znajdą się na żadnej płycie, ani nigdy więcej nie będą zagrane na żadnym koncercie.

Grupę w 1999 założyli Radek Łukasiewicz i Janek Piętka. Pustki mają na swoim koncie 4 albumy: Studio Pustki (2001), 8 Ohm (2004), Do Mi No (2006) i Kalambury (2009) i właśnie pracują nad najnowszym. Ich utwory zostały umieszczone na wielu różnych kompilacjach. Są autorami muzyki do trzech filmów: Doskonałe popołudnie (reżyseria Przemysław Wojcieszek), Marco P. i złodzieje rowerów (reżyseria Bodo Kox) oraz do filmu niemego Aelita (reżyseria Jakow Protazanow). Nagrali ścieżkę dźwiękową do czterech spektakli teatralnych: Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku (reżyseria Wojcieszek, tekst: Masłowska, TR Warszawa), Cokolwiek się zdarzy, kocham cię (reżyseria Wojcieszek), Osobisty Jezus (reżyseria Wojcieszek), Predicatorum Gedanensis (reżyseria Andrzej Gołębnik - ilustracja muzyczna do plenerowego widowiska opowiadającego historię Gdańska). Stworzyli ilustrację muzyczną do powieści Huelle Ostatnia Wieczerza, czytanej w radiowej Trójce. W 2009 roku Pustki zostały laureatem Nagrody Artystycznej Miasta Torunia imienia Grzegorza Ciechowskiego.

Na płycie Kalambury zaprezentowali piosenki oparte na tekstach Danuty Wawiłow, Bolesława Leśmiana, Stanisława Wyspiańskiego, Tadeusza Gajcego czy Władysława Broniewskiego.Spodobały Ci się nasze zdjęcia? Kliknij i sprawdź, w jaki sposób możesz kupić licencję na ich wykorzystanie.
Jeżeli Twoje zdjęcie zostało umieszczone bez Twojej zgody, napisz do nas na adres usunfoto@dlastudenta.pl a niezwłocznie je usuniemy. W liście podaj odnośnik do imprezy, numer podstrony oraz numer zdjęcia.

Rozrywka

w Trójmieście w innych miastach
Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2023 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama