Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Recital Joanny Żabierek

Kiedy?2007-05-23 godzina 19:00
Gdzie?Winda Integracyjny Klub Artystyczny
ul. Racławicka 17
Gdańsk
Za ile?wstęp wolny
Zapraszamy 23 maja o godzinie 19 do Integracyjnego Klubu Artystycznego „Winda” na recital Joanny Żabierek.
 
Joanna Żabierek urodziła się 2.VII.1982 roku w Koninie. Rozpoczęła naukę gry na fortepianie w wieku lat sześciu. Ukończyła Państwową Podstawową Szkołę Muzyczną I st. im. H. Wieniawskiego w Poznaniu (klasa fortepianu mgr I. Malocco – Policińskiej) i Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II st. im. H. Wieniawskiego w Poznaniu ( klasa fortepianu prof. Bogumiła Nowickiego) Studiowała w Akademii Muzycznej im. I. J Paderewskiego w Poznaniu (prof. B. Nowicki) oraz w Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku (prof. J. Sulikowski), której jest zeszłoroczną absolwentką.
 
Od najmłodszych lat uczestniczy w konkursach pianistycznych i kameralnych. Jest laureatką II Nagrody Ogólnopolskiego Turnieju Pianistycznego w Żaganiu (1997), II nagrody na XXVI Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych Szkół II st. we Wrocławiu (1997),wyróżnienia I st. na X Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Koninie (1998), III nagrody na XXVII Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych we Wrocławiu (1999).Była stypendystką Ministra Kultury i Sztuki za osiągnięcia artystyczne (1997/1998) oraz Gold Country Piano Institute (2004) – stypendium na udział w Mistrzowskim Kursie Pianistycznym w Nevada City w Kalifornii  (USA). W 2006 roku wystąpiła jako solistka w koncercie symfonicznym Dyplomantów Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku  (Filharmonia Bałtycka). Doskonaliła swój warsztat na kursach muzycznych z udziałem takich pedagogów jak H. Czerny - Stefańska, W. Obidowicz, E. del Rosario, Lee Kum Singh, A. Jasiński. Obecnie pracując pod kierunkiem prof. B. Czapiewskiego przygotowuje się do Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy.
 
Program recitalu:

L.van Beethoven- Appassionata op.57 cz. I  Allegro
S.Rachmaninow- Etiuda Obraz c- moll op.39
Fr.Chopin- Etiuda a – moll op.25
Fr.Liszt – Ballada nr 2 h- moll

 


Spodobały Ci się nasze zdjęcia? Kliknij i sprawdź, w jaki sposób możesz kupić licencję na ich wykorzystanie.
Jeżeli Twoje zdjęcie zostało umieszczone bez Twojej zgody, napisz do nas na adres usunfoto@dlastudenta.pl a niezwłocznie je usuniemy. W liście podaj odnośnik do imprezy, numer podstrony oraz numer zdjęcia.

Rozrywka

w Trójmieście w innych miastach
Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2023 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama