Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Gdańsk Lotos Siesta Festival 2020

Kiedy?2020-04-24 godzina 22:00
Gdzie?Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina
Gdańsk
Za ile?90 zł (Gdańsk Lotos Siesta Festival 2020 - YAMI)

Koncerty w ramach Siesta Festival 2020 odbędą się w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, oraz w Klubie Parlament. Gdańsk Lotos Siesta Festival 2020 bilety już w sprzedaży!

Siesta Festival 2020 koncerty

  • Andrea Motis - 24 kwietnia, Filharmonia Bałtycka

  • Yami - 24 kwietnia, Filharmonia Bałtycka
  • Lucia de Carvalho - 26 kwietnia, Klub Parlament

Gwiazdami przyszłorocznej jubileuszowej edycji Gdańsk Lotos Siesta Festival będą wokalistka i trębaczka z Barcelony Andrea Motis, której koncert zainauguruje wydarzenie, oraz Lucia de Carvalho, która zaprezentuje ognistą mieszankę kultur w ramach Nocy Afrykańskiej na zakończeniu festiwalu.

Andrea Motis

Dwudziestoczteroletnia wokalistka i trębaczka z Katalonii, Andrea Motis jest prawdopodobnie największym odkryciem sezonu wśród europejskich artystów muzyki świata.

 

Już jako siedmiolatka zwróciła swym talentem uwagę lidera big-bandu, w którym zaczęła grać na trąbce. W wieku siedemnastu lat wystąpiła na jednej scenie z Quincy Jonesem. W wieku 23 lat wydała swą pierwszą płytę. Album Emotional Dance ukazał się w słynnej wytwórni Impulse!, która reprezentowała m.in. Johna Coltrane'a

 

Rok 2019 i debiut w wytwórni Verve przyniósł bez wątpienia jeden z najciekawszych albumów z Półwyspu Iberyjskiego ostatnich lat. Płyta Do Outro Lado Do Azul, zagrana z jazzową wrażliwością, swobodą i maestrią, to barwny bukiet utworów latynoskich. Klarnet, cavaquinho, gitara klasyczna, instrumenty smyczkowe a przede wszystkim zwinne rytmy perkusyjne stworzyły w połączeniu z jazzowymi solówkami Andrei nową muzyczną jakość

Lucia de Carvalho

Lucia de Carvalho to czysta energia, zmysłowość i żar. Prezentuje ognistą mieszankę kultur: urodziła się w Angoli, wychowała we Francji, pełnymi garściami czerpie z folkloru Brazylii i tam też, obok Paryża i Luandy, powstała jej ostatnia płyta: Kuzola, co w ojczystym języku artystki oznacza: Zakochanie.

 

Lucia de Carvalho śpiewała od dziecka: w domu, na ulicach, w kościołach. Zakochana w muzyce brazylijskiej, w niewymuszony sposób łączyła bossa novę i rytmy karnawału z tradycją rodzinnego kraju i muzycznym wyrafinowaniem ojczyzny Debussy'ego.

 

Na nowej płycie Lucia de Carvalho zaprosiła do współpracy ponad dwudziestu artystów z różnych muzycznych światów. Ich głosy przenikają się w piosenkach Lucii tak jak samo jak w rzeczywistości. 

Yami

Jeden z ,,założycielskich" siestowych artystów powraca na gdańską scenę po raz pierwszy od inauguracji Siesta Festivalu w 2011!

 

Mistrz gitary, znakomity kompozytor, niezwykły wokalista o czułym głosie. Przez lata był basistą Carlosa do Carmo, portugalskiego Sinatry, największego z żyjących mistrzów fado. Koncertował z Anną Marią Jopek w trasie ,,Sobremesa". Współpracował z Sarą Tavares, czy Ivanem Linsem. Dziś objeżdża świat dookoła każdego roku z boską Marizą.

 

Naprawdę nazywa się Fernando Correira, artystyczny pseudonim zawdzięczamy jego mamie, która mówiła na niego Yami, co w Kimbundu znaczy "mój".  Nowy album artysty, ,,Casa" - wspomnienie rodzinnego domu - jej dedykowany właśnie jego mamie. Jest też pełnym miłości spojrzeniem na kraj, po długiej podróży, którą wraz z bratem przedsięwziął ostatnio wzdłuż i wszerz Angoli.

 Spodobały Ci się nasze zdjęcia? Kliknij i sprawdź, w jaki sposób możesz kupić licencję na ich wykorzystanie.
Jeżeli Twoje zdjęcie zostało umieszczone bez Twojej zgody, napisz do nas na adres usunfoto@dlastudenta.pl a niezwłocznie je usuniemy. W liście podaj odnośnik do imprezy, numer podstrony oraz numer zdjęcia.

Rozrywka

w Trójmieście w innych miastach
Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2020 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama