Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Na fali - wystawa Wydziału Form Przemysłowych w Krakowie

Kiedy?2023-02-22 godzina 14:00
Do kiedy?2023-03-12
Gdzie?Duża Aula, Targ Węglowy 6
Gdańsk
Na fali - wystawa Wydziału Form Przemysłowych w Krakowie

"Na fali" – wystawa Wydziału Form Przemysłowych w Krakowie
wernisaż: 22.02.2023, godz. 14:00
wystawa czynna: 23.02 – 12.03.2023, pn-pt 12:00-18:00
miejsce: Duża Aula, Targ Węglowy 6 w Gdańsku
kuratorzy: Bożydar Tobiasz, Marta Osipczuk, Sonia Furmanek

Od powstania w 1964 roku Wydziału Form Przemysłowych mury uczelni opuściło ponad 1100 dizajnerów. W tym czasie różne było podejście do projektowania, inne technologie, narzędzia i co najważniejsze inne warunki ekonomiczne. Jedno się nie zmieniło. Nadal podmiotem działania jest człowiek. To na jego potrzeby, pragnienia i marzenia młodzi projektanci próbują odpowiadać.

Wystawa prezentuje 56 dyplomów z ostatnich trzech lat. Tematy studentów podzielono na cztery grupy. W pierwszej pokazano projekty związane z szeroko pojętym zdrowiem. Odpowiadają na problemy marginalizowanych grup społecznych, jak chorych na afazję, depresję czy seniorów.

Zdrowie to również profilaktyka czy aktywność fizyczna. W drugiej grupie tematów projekty odwołują się do lokalności, której eksploracja staje się coraz większą inspiracją dla młodego pokolenia dizajnerów. W kolejnej znalazły się obiekty związane z domem, jak meble czy ceramika. Tematyka ta, choć tradycyjna, dla studentów jest niezmiennie atrakcyjna. Nie da się pominąć zagadnień związanych z transportem i w ostatniej grupie jest on przedmiotem rozważań. Tematy podzielone na zdrowie, lokalność, dom i transport odzwierciedlają zainteresowania studentów, ale też mówią o ich wrażliwości na wyzwania współczesności.
Spodobały Ci się nasze zdjęcia? Kliknij i sprawdź, w jaki sposób możesz kupić licencję na ich wykorzystanie.
Jeżeli Twoje zdjęcie zostało umieszczone bez Twojej zgody, napisz do nas na adres usunfoto@dlastudenta.pl a niezwłocznie je usuniemy. W liście podaj odnośnik do imprezy, numer podstrony oraz numer zdjęcia.

Rozrywka

w Trójmieście w innych miastach
Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2023 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama