Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Multimedialny projekt artystyczny w klubi Żak

Kiedy?2010-01-15 godzina 20:00
Gdzie?Klub ŻAK
ul. Grunwaldzka 195/197
Gdańsk
Za ile?10 zł dla studentów szkół artystycznych, 15 zł dla pozostałych studentów
Multimedialny projekt artystyczny w klubi Żak

Multimedialny projekt artystyczny w klubie Żak

 

Już w piątek, 15 stycznia wyjątkowy projekt multimedialny w gdańskim klubie Żak. Tego dnia zaprezentowany zostanie film Elvina Flamingo „Jathabelsi", odbędzie się również koncert występujących w produkcji Flaminga muzyków, wernisaż malarstwa oraz video-art.

 

Ten wyjątkowy projekt multimedialny zostanie poprowadzony przez Elvina Flamingo - artystę urodzonego w Pelplinie w 1967 roku. W 2004 roku uzyskał on Dyplom na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Flamingo jest twórcą i ex-liderem grupy artystycznej „Onion Center Club" oraz „A Taste of Honey". Jego pierwszy film autorski „The Joiner's Baby" nakręcony na podstawie dramatu Ronalda Topora „Dzidziuś Pana Laurenta" otrzymał nagrodę specjalną w czasie jednego z filmowych festiwali gdańskich w 2005 roku. Drugi film autorski Flamingo „Small Spaces" - traktujący o trudnej sztuce improwizacji, został wyróżniony Nagrodą GOLD REMI AWARD w kategorii „The Arts" podczas 42 Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Houston w 2009 roku.

 

Film „Jathebelsi" w reżyserii Elvina Flamingo to opowieść o enigmatycznej idei „The Jothabels", o pasjach, o wynalazkach, o tajemnicy i potrzebach przekazania światu energii, która przez nas przepływa. „Jothabelsi" to energia metafizyczna i potrzeba twórcza potencjalnie drzemiąca w każdym z nas. W filmie reżyser świadomie zaciera granicę pomiędzy fikcją a rzeczywistością, pomiędzy dokumentem a fabułą.

 

W ramach projektu zaprezentowany zostanie również wernisaż obrazów autorstwa Elvina Flamigo ściśle powiązanych z ideą filmu, między innymi prace „Wstyd", czy „Regular Work". Autor dzieł wydaje się być  w swojej twórczości wolnym od ograniczeń środowiskowo-instytucjonalnych. Jego prace to nieskrępowana zabawa nieograniczoną koniecznością jednoznacznego odczytania. Obrazy Flamingo mają w sobie ogromny ładunek radości i bezpośredniości.

 

Podczas piątkowego pokazu będzie również okazja, aby obejrzeć - w ramach video-art, kilka filmów niemów, w tym między innymi „Postaram się nie mrugnąć".

 

Jednym z głównych punktów projektu będzie koncert muzyków występujących w „Jathabelsach" - usłyszymy trójmiejski zespół muzyki improwizowanej „Freyoo" oraz Dr Jakhilla i jego projekt „Maszyna do mięsa". Zaprezentowany zostanie również pierwszy numer wydawnictwa artystycznego „Jothabelsi Zeitung"

 

Projekt multimedialny w klubie Żak
Piątek, 15 stycznia, godzina 20:00
Klub Żak, ul. Grunwaldzka 195/197, Gdańsk

 

Bilety:
10 zł dla studentów szkół artystycznych
15 zł dla pozostałych studentów
20 zł w przedsprzedaży
30 zł dzień przed i w dniu koncertu
Sprzedaż biletów odbywa się wyłącznie w Klubie Żak. Kasa jest czynna od 15:00 do 21:00 (poniedziałek-piątek) oraz od 16:00 do 21:00 (sobota, niedziela).

 

 Spodobały Ci się nasze zdjęcia? Kliknij i sprawdź, w jaki sposób możesz kupić licencję na ich wykorzystanie.
Jeżeli Twoje zdjęcie zostało umieszczone bez Twojej zgody, napisz do nas na adres usunfoto@dlastudenta.pl a niezwłocznie je usuniemy. W liście podaj odnośnik do imprezy, numer podstrony oraz numer zdjęcia.

Rozrywka

w Trójmieście w innych miastach
Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2023 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama