Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

SUNNY MURRAY, CHARLES GAYLE, JUINI BOOTH

Kiedy?2010-02-20 godzina 20:00
Gdzie?Klub ŻAK
ul. Grunwaldzka 195/197
Gdańsk
Za ile?15,- super zniżka* dla studentów szkół artystycznych; 20,- zniżka* dla studentów; 30,- przedsprzedaż; 40,- dzień przed i w dniu koncertu; * wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej (1 bilet na 1 legitymację)
SUNNY MURRAY, CHARLES GAYLE, JUINI BOOTH

 

 

 

Sunny Murray - perkusja / Charles Gayle - saksofon tenorowy / Juini Booth - kontrabas

Trzech legendarnych mistrzów razem. Każdy z nich położył kamień węgielny pod budowę free jazzu. Murray to ojciec chrzestny awangardy perkusyjnej. Nie gra rytmów - raczej wywołuje je, niczym duchy, które pojawiają się z gęstego, wszechogarniającego głosu perkusji. Tenorzysta i klarnecista basowy Gayle to wolny ptak. Jego gra pełna jest porywczej ekspresji, słuchanie go to prawdziwie duchowa przygoda. Wreszcie Juini Booth, który jest w stanie wydobyć z kontrabasu każdy dźwięk. Dba o harmonię i melodie jakby od niechcenia, dając bazę dla lotów Gayle'a. To trzech uczestników wielkiej historii jazzu, mających na koncie występy i nagrania z Sun Ra, McCoy Tynerem, Donem Cherrym, Ornette Colemanem, Cecilem Tylorem czy Albertem Aylerem.

Wstęp tylko osoby pełnoletnie.

  Spodobały Ci się nasze zdjęcia? Kliknij i sprawdź, w jaki sposób możesz kupić licencję na ich wykorzystanie.
Jeżeli Twoje zdjęcie zostało umieszczone bez Twojej zgody, napisz do nas na adres usunfoto@dlastudenta.pl a niezwłocznie je usuniemy. W liście podaj odnośnik do imprezy, numer podstrony oraz numer zdjęcia.

Rozrywka

w Trójmieście w innych miastach
Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2023 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama