Aktualności - Muzyka

Voo Voo zagra w Parlamencie

2018-05-16 13:41:26 | Gdańsk

27 maja 2018 w gdańskim klubie Parlament odbędzie się wyjątkowy koncert zespołu Voo Voo. Zespół Wojciecha Waglewskiego istnieje już od ponad 30 lat. Koncert odbędzie się pod hasłem "Voo Voo Przekrojowo".

Już od momentu wydania pierwszej płyty w 1986r. zatytułowanej "Voo Voo" ich twórczość wymyka się wszelakim klasyfikacjom i próbom szufladkowania. Na koncercie w Parlamencie usłyszymy przekrojowy materiał, począwszy od wczesnego okresu ocierającego się o muzyczną awangardę, a kończąc na nastrojowej, ostatniej płycie "7". Sam Wojtek Waglewski tak wypowiada się o swojej sztuce: "Jest kłopot z klasyfikacją... To, co gramy jest wynikiem sumy doświadczeń muzyków Voo Voo. Myślę, że to się wpisuje w ogólny pejzaż muzyki współczesnej, która najczęściej jest dziś eklektyczna. To znaczy zawiera elementy muzyki klasycznej, etnicznej, jazzowej, rockowej i nawet tanecznej.” Będzie to podróż przez muzyczne fascynacje i inspiracje członków Voo Voo, czyli tak naprawdę nie wiadomo czego się spodziewać. Na pewno dobrej muzyki, pozytywnej energii ze sceny i niesamowitego klimatu na widowni!

Voo Voo istnieje nieprzerwanie już ćwierć wieku. To jedna najbardziej żywotnych i pracowitych marek w historii polskiej muzyki. W ich nagraniach usłyszeć można echa najróżniejszych światów, dziś już klasycznych, ale nade wszystko bardzo osobisty świat Voo Voo. Bo przecież najwybitniejsze - a pisane przystępnym językiem - dzieła tego zespołu wciąż pozostają inspiracją dla twórczych poszukiwań współczesnej muzyki.

W dorobku grupy jest dziś około 40 płyt oraz rokrocznie blisko 100 koncertów! Nagrywają i koncertują od duetów: Wojciech Waglewski & Mateusz Pospieszalski, Wojciech Waglewski & Bartek "Boruta" Łęczycki, w ścisłym składzie (Wojciech Waglewski – gitary, śpiew, Mateusz Pospieszalski - saksofony, śpiew; Karim Martusewicz - bas, Michał Bryndal - perkusja) oraz – jako się rzekło - z wyjątkowymi gośćmi. Na nowych płytach [("Samo Voo Voo" (2008), "Wszyscy muzycy to wojownicy" (2010)] tych gości nie usłyszymy, ale na poprzednich występowali m.in.: Małgorzata Walewska, Urszula Dudziak, Kasia Nosowska, Tomasz Stańko, Joszko Broda, Luis Ribeiro, czy Mamadou Diouf. Praktycznie, nie było roku by zespół nie zaskakiwał jakąś nową propozycją płytową, jakże często z kompletnie odmiennych stylistycznie i brzmieniowo światów. Do najważniejszych z nich zaliczyć trzeba wydawnictwa studyjne: "Voo Voo" (1986), "Sno-powiązałka" (1987), "Małe Wu Wu" (1988), "Z środy na czwartek" (1989), "Seszele" (1989), "Zaćmienie Piątego Słońca" (1991), "Zapłacono" (1994), "ooV ooV" (1998), "Płyta z muzyką" (2000), "Płyta" (2002), "Voo Voo z kobietami" (2003) i "Voo Voo XXI" (2006).

Koncert:

Data: 27 maja 2018, 20:00
Miejsce: Klub Muzyczny Parlament, Gdańsk

Bilety:
74zł - https://pwevents.pl/bilety/voo-voo-przekrojowo/601/129
79zł - Eventim.pl, Ticketmaster Polska, ebilet.pl, Biletomat.pl - bilety online
84zł - w dniu koncertu

ip/Maciej Proliński

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: koncert, rock, Wojciech Waglewski
Artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Die Antwoord
Die Antwoord wracają do Polski. Koncert w czerwcu 2019

Południowo-afrykański duet wynosi muzykę rap-rave na nowy poziom.

Natalia Nykiel - Łuny
Teledysk "Łuny" Natalii Nykiel z nagrodą na amerykańskim festiwalu

Klip zawojował Queen Palm International Film Festival!

Dwa Ognie
Fisz Emade Tworzywo zapowiadają płytę "Radar" [WIDEO]

Można już zobaczyć klip do utworu "Dwa Ognie".

Polecamy
Gaga Zielone Żabki - "Pytamy jak"! Zobacz klip
Gaga Zielone Żabki - "Pytamy jak"! Zobacz klip

Zobaczcie klip zapowiadający nową płytę formacji GaGa – Zielone Żabki, która na sklepowe półki trafi jesienią. Warto dodać, że obraz powstał do kawałka „Pytamy jak”.

ABBA w wykonaniu R.E.M
ABBA w wykonaniu R.E.M

We wrześniu Michael Stipe i spółka ogłosili koniec działalności, a w listopadzie na sklepowe półki trafiła pożegnalna składanka z największymi przebojami R.E.M. To jednak nie koniec niespodzianek…

Zobacz również
Ostatnio dodane
Die Antwoord
Die Antwoord wracają do Polski. Koncert w czerwcu 2019

Południowo-afrykański duet wynosi muzykę rap-rave na nowy poziom.

Natalia Nykiel - Łuny
Teledysk "Łuny" Natalii Nykiel z nagrodą na amerykańskim festiwalu

Klip zawojował Queen Palm International Film Festival!