Wybierz miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Heineken Opener 2012

Heineken Opener 2012

OGLĄDAJ NA ŻYWO NA:

https://www.youtube.com/opener

Björk, Franz Ferdinand, The Mars Volta, New Order, The Kills, The xx, Bloc Party, M83, Justice, Public Enemy... Tych artystów zobaczymy przez następne 4 dni w Gdyni! Zdjęcia z Heineken Open'er Festival 2012 będziecie mogli na bieżąco oglądać na łamach dlaStudenta.pl!

Przedstawiamy sylwetki najważniejszych wykonawców:

Björk jest wyjątkową artystką - oryginalną nonkonformistką odwołującą się do wielu dziedzin, niezwykłą muzyczną indywidualnością, która przekraczając gatunki, przemawia do serc, głów i nóg. Jest kwintesencją współczesnego muzyka, nieustannie wprowadzającego innowacje i wydajnie używającego wielu środków takich jak: najnowsze technologie, moda, film i sztuka, które uzupełniają jej muzykę. Albumy Björk zawsze składają się z kilku części, ale jej ósma płyta studyjna "Biophilia", wydana w październiku, to bez wątpienia najbardziej interdyscyplinarny projekt za jaki do tej pory odpowiada. „Biophilia” będąca wielkim multimedialnym doświadczeniem to: album, aplikacje dla każdego utworu, strona internetowa, instrumenty muzyczne przygotowane na specjalne zamówienie, koncerty i warsztaty edukacyjne. Od wydania swojego pierwszego albumu "Debut" w 1993 roku, Björk sprzedała ponad 20 milionów albumów na całym świecie. Została doceniona przez krytyków, czterokrotnie zdobyła Brit Awards oraz nagrody MTV VMA. W 2010 roku otrzymała Polar Music Prize przyznaną przez szwedzką Królewską Akademię Muzyczną, w uznaniu dla jej "głęboko osobistej muzyki i słów, oraz precyzyjnych kompozycji i niepowtarzalnego głosu".

Björk wystąpi w środę 4 lipca o 22:00 na Main Stage.

New Order powstał w 1980 roku po śmierci Iana Curtisa, wokalisty legendarnego zespołu Joy Division. Pozostali członkowie zdecydowali o kontynuowaniu kariery pod nową nazwą i w nieco zmienionym składzie. Gitarzysta Bernard Sumner przejął obowiązki wokalisty, a Stephen Morris i Peter Hook pozostali przy swoich instrumentach (odpowiednio: perkusja i bas). Do składu dołączyła Gillian Gilbert, która stanęła, za jakże ważnym z perspektywy czasu, instrumentem - klawiszami. New Order szybko stali się jednym z najbardziej cenionych przez krytyków zespołów lat 80-tych. Ich hit z 1983 roku, "Blue Monday" jest najlepiej sprzedającym się utworem tanecznym wszechczasów, z otoczoną prawdziwym kultem wersją na dwunastocalowym winylu. "Blue Monday" podobnie jak wszystkie albumy studyjne, kompilacje i single do roku 1990 wydane zostały przez jedną z najbardziej wpływowych wytwórni na brytyjskim rynku - Factory Records. New Order przez lata byli twarzą tej niezwykłej instytucji, która doczekała się znakomitego filmowego portretu pod tytułem "24 Hour Party People". New Order, podobnie jak Joy Division, znaleźli swoje miejsce w tej fabularnej opowieści, będącej solidnym fragmentem historii brytyjskiej muzyki. W sierpniu 2011 roku, New Order reaktywowało się w składzie z Gillian Gilbert i Tom'em Chapman'em, który zastąpił Peter'a Hook'a. Bilety na ich pierwsze koncerty w Brukseli i Paryżu zostały natychmiast wyprzedane. Sytuacja powtórzyła się kilka tygodni później, kiedy New Order ogłosili pierwszy po pięciu latach koncert w Londynie. Bilety do klubu Troxy wyprzedały się w pięć minut! Tuż przed Świętami, New Order wydali koncertową płytę "Live at The London Troxy". Album trwający 90 minut, wyładowany był przebojami i klasycznymi melodiami, a zestaw kończył się spektakularną wersją "Love Will Tear Us Apart ".

New Order zagra w środę 4 lipca o 00:00 na Main Stage.

The Mars Volta - dwie charakterystyczne fryzury afro należą do Omara Rodrigueza-Lopeza oraz Cedrica Bixlera-Zavali, którzy przez lata związani byli z legendarną formacją At The Drive-In z teksaskiego El Paso. Początki The Mars Volta datuje się na rok 2001, kiedy to At The Drive-In przechodziło do historii, a Rodriguez-Lopez i Bixler-Zavala coraz więcej czasu poświęcali eksperymentalnemu projektowi De Facto. Właściwy skład The Mars Volta uformował się w ciągu kilku miesięcy, co pozwoliło na częste koncertowanie oraz nagranie pierwszej EP’ki zatytułowanej „Tremulant”, która do tej pory jest jedynym oficjalnym wydawnictwem The Mars Volta nagranym z basistką Evą Gardner. To intensywne dwadzieścia minut muzyki oraz sława poprzedniego zespołu pozwoliły The Mars Volta na zgromadzenie w studiu doborowej ekipy. Debiutancka płyta „De-Loused In The Comatorium” została zarejestrowana pod czujnym okiem supergwiazdy produkcji – Ricka Rubina, a w studiu muzykom towarzyszyła ½ ówczesnego składu Red Hot Chili Peppers. Flea grał na basie, John Frusciante na gitarze i syntezatorze. Studyjna współpraca zaowocowała wspólną trasą koncertową u boku Red Hot Chili Peppers, podczas której, z powodu przedawkowania narkotyków, zmarł Jeremy Michael Ward, odpowiedzialny za brzmienie i manipulacje dźwiękiem, tak istotne w muzyce The Mars Volta. Wątek narkotyków pojawił się zresztą nie pierwszy raz w kontekście tego zespołu - jego członkowie wielokrotnie mieli problem z używkami, a tematem debiutanckiego albumu była historia człowieka, który zapadł w śpiączkę po przedawkowaniu morfiny i trutki na szczury. Single „Inertiatic ESP” i „Televators” do tej pory są jednymi z najbardziej oczekiwanych przez publiczność podczas koncertów The Mars Volta. Ostatnim, szóstym w karierze dziełem The Mars Volta jest wydany tydzień temu „Noctourniquet”. Nagrywany na przestrzeni trzech lat, jest powrotem do idei albumów koncepcyjnych. Bixler-Zavala, tłumaczył, że chciał przypomnieć, że w każdym z nas czai się artysta. Pierwsze recenzje albumu są niezwykle pozytywne i co ciekawe, zwracają uwagę, że najlepsze utwory to te najwolniejsze, jak „Empty Vessels Make The Loudest Sound”. Wraz z premierą albumu muzycy zaczęli ogłaszać daty europejskiej trasy, w tym występ na Open’er Festival!

The Mars Volta zagra w sobotę 7 lipca o 22:00 na Main Stage.

Prawdziwa ikonu hip hopu, czyli nowojorska grupa Public Enemy zaprezentuje przekrojowy materiał  z tak ważnych albumów jak „It Takes A Nations Of Million To Hold Us Back” czy „Fear Of Black Planet”. Muzycy świętujący w tym roku trzydziestolecie powstania, od samego początku są zaangażowani w polityczne i społeczne sprawy Ameryki, dlatego ich koncerty to nie tylko muzyka ale i ważne słowa.

Public Enemy zagra w piątek 6 lipca o 22:30 na World Stage.

The xx są jednymi z najważniejszych debiutantów ostatnich lat i prawdziwym fenomenem na brytyjskiej scenie muzycznej. Ich stale wzrastająca popularność nie jest wynikiem zabiegów marketingowych tylko prawdziwych emocji. A te, nawet po roku milczenia zespołu, stawiają The xx w gronie najbardziej pożądanych zespołów na świecie, dlatego z jeszcze większą radością informujemy, że Heineken Open’er jest, obok Primavera Sound, jednym z dwóch festiwali, który może już teraz ogłosić koncert grupy The xx w przyszłym sezonie festiwalowym. Występ odbędzie się w ramach promocji nowego albumu, którego premiera przewidziana jest na wiosnę 2012 roku. Drugie wydawnictwo The xx jest jednym z najbardziej oczekiwanych albumów przyszłego roku i jednocześnie najbardziej strzeżonych projektów studyjnych nad jakimi pracują obecnie światowi artyści.

The xx zagra w sobotę 7 lipca o 00:00 na Main Stage.

Open'erowe koncerty można także na żywo oglądać na YouTube. Oto przewidywany rozkład jazdy:

Środa, 4 lipca

17:00 JUNE - Tent Stage
18:00 FISZ I EMADE - Main Stage
19:00 TRES.B - Tent Stage
20:00 THE KILLS - Main Stage
21:00 YEASAYER - Tent Stage
23:00 THE TING TINGS - Tent Stage
00:00 NEW ORDER - Main Stage
01;30 ORBITAL - Tent Stage

Czwartek, 5 lipca

17:00 IZA LACH - Tent Stage
18:00 KAPELA ZE WSI WARSZAWA - Main Stage
19:00 DRY THE RIVER - Tent Stage
20:00 PENDERECKI//GREENWOOD - Main Stage
22:30 MAJOR LAZER - World Stage
00:30 PAULA I KAROL - World Stage

Piątek, 6 lipca

16:45 PABLOPAVO I PRACZAS - World Stage (re-broadcast)
18:00 L.STADT - Main Stage
19:00 TORO Y MOI - Tent Stage
20;00 BLOC PARTY - Main Stage
21:00 NOSOWSKA - Tent Stage
22:30 PUBLIC ENEMY (3 songs) - World Stage
01;15 JULIA MARCELL - Tent Stage

Sobota, 7 lipca

18:00 COOL KIDS OF DEATH - Main Stage
20:00 SOJA - World Stage (re-broadcast)
22:00 GOGOL BORDELLO - World Stage (re-broadcast)
00:30 BRYGADA KRYZYS - World Stage

Najbliższe koncerty Muzyka
DataWydarzenieMiasto
2018-07-04
-
2018-07-07
Open'er Festival 2018Gdynia
2018-07-12
-
2018-07-15
Castle Party 2018
2018-07-21RAZ DWA TRZYSopot
2018-10-12Star Wars in Concert: Nowa Nadzieja z muzyką na żywo Gdańsk 2018Gdańsk
2018-10-20Neuroshock with Audio [RAM / UK]Sopot
Zobacz inne wydarzenia

Muzyka

w Trójmieście w innych miastach
FB dlaMaturzysty.pl reklama