Koncert
José Feliciano - "On My Latin Street" Tour

José Feliciano - "On My Latin Street" Tour

  • 2019-02-01
  • 119
  • Ergo Arena, Gdańsk

Bilety

Opis

José Feliciano w Polsce! Muzyk wystąpi 1 lutego 2019 roku w gdańskiej ERGO Arenie w ramach swojej Ekskluzywnej Jubileuszowej trasy koncertowej z okazji 50-lecia pracy artystycznej. Jose Feliciano bilety na koncert w Gdańsku już w sprzedaży! Krytycy okrzyknęli go ,,największym żyjącym gitarzystą", ma na swoim koncie 45 złotych i platynowych płyt. Występował dla najważniejszych i z najważniejszymi osobami na świecie. José Feliciano jest gitarzystą, który wywarł ogromny wpływ na muzykę popularną. 

Jest pierwszym artystą latynoskim, który zasłynął na anglojęzycznym rynku muzycznym. Prezentuje różne style muzyczne, uznano go za najlepszego gitarzystę jazzowego i rockowego. Feliciano jest jednym z niewielu piosenkarzy, którzy osiągnęli sukces wykonując zarówno utwory hiszpańsko jak i angielskojęzyczne. Magazyn Guitar Player przyznał mu aż pięć razy tytuł najlepszego gitarzysty pop, ma swoją gwiazdę na Hollywood Walk of Fame oraz odcisk dłoni w Muzeum Madame Tussauds. Muzyk był 16 razy nominowany do nagrody Grammy i zdobył aż 8 statuetek.

W 1996 roku miasto Nowy Jork uhonorowało artystę, nazywając znaną szkołę artystyczną jego imieniem, a magazyn Billboard przyznał mu nagrodę za całokształt twórczości. Grał dla najważniejszych osób na świecie, wielokrotnie występował i nagrywał ze znakomitymi orkiestrami symfonicznymi jak np. London Symphony Orchestra, Los Angeles Philharmonic oraz  Vienna Symphony Orchestra. Tworzona przez niego muzyka pojawiała się w wielu filmach, serialach i programach, a on sam gościł na albumach takich gwiazd, jak chociażby John Lennon Natalie Cole, czy Gloria Estefan. Jose Feliciano koncert Gdańsk bilety już dostępne! José Feliciano - "On My Latin Street" Tour     

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "José Feliciano - "On My Latin Street" Tour"? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty Gdańsk, koncerty Gdańsk na dziś, koncerty Gdańsk jutro, koncerty Gdańsk w tym tygodniu, koncerty Gdańsk na weekend.
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Muchy
"Miłość" zapowiada nowy album Much [WIDEO]

Przesłuchaj najnowszy singiel formacji.

Davida Garrett zagra w Krakowie

David Garrett ogłasza nową trasę na 10-lecie swojej artystycznej kariery. Bilety są już w sprzedaży!

Konkurs Ziaja