Koncert
Roman Puchowski

Roman Puchowski

  • 2018-12-20, , godzina 19:30
  • od 20 zł
  • Blues Club, Gdynia

Bilety

Opis

Serdecznie zapraszamy na koncert Romana Puchowskiego, który odbędzie się 20 grudnia w Blues Club Gdynia.

Roman Puchowski to muzyk awangardowy i bluesowy, wokalista, instrumentalista, kompozytor, autor tekstów, profesor warsztatów gitarowych. Lider i twórca alternatywnej formacji ,,Von Zeit". Współpracuje m.in. Martyną Jakubowicz i Tymonem Tymańskim. Puchowski jest muzykiem wszechstronnym, harmonijnie łączy w swojej twórczości tradycję i nowoczesność.
Roman Puchowski koncerty w programie ,,Blues z Delty Mississippi" usłyszymy autorskie pieśni, frywolne, pełne improwizowanych przestrzeni bluesowej klasyki, między innymi: Roberta Johnsona, Willie Browna, Mississippi Johna Hurta. Będą to owoce inspiracji z pobytu i występów artysty w Delcie Mississippi w 2015 roku.

Romek Puchowski - wokalista, gitarzysta, gra na dobro, gitarze akustycznej, basowej, miłośnik techniki slide, kompozytor, autor tekstów. Debiutował w połowie lat 80-tych. Grał na wszystkich ważnych festiwalach bluesowych w Polsce. Jako jedyny bluesman brał udział w ogólnopolskim projekcie koncertowym "MISTRZOWIE GITARY" prezentującym najwybitniejszych Polskich gitarzystów. Aktywnie koncertuje w kraju i za granicą. W połowie lat 90-tych zaczął koncertować ze swoim mistrzem - wirtuozem gitary z Nowego Yorku Nickiem Katzmanem. Zagrał dziesiątki koncertów z wirtuozem harmonijki i wokalistą - Keithem Dunnem z Bostonu. Współpracował z wieloma znakomitościami, oprócz w/w są wśród nich m.in. Henry Heggen, Paul Orta, Doug Jay, Michael Maass, Peter Krause, Adam Wendt. Najważniejsze aktualne projekty to m.in. Roman Puchowski Solo, międzynarodowy "European Folk Blues Special", oraz autorski, multimedialny projekt Von Zeit.

Więcej

Spodobało Ci się wydarzenie "Roman Puchowski "? Szukasz innych wydarzeń z tego samego typu, gatunku? Zobacz: koncerty Gdynia, koncerty Gdynia na dziś, koncerty Gdynia jutro, koncerty Gdynia w tym tygodniu, koncerty Gdynia na weekend.
Premiery muzyczne
Zapowiedzi muzyczne
Ostatnio dodane
Premiera świątecznej EPki Red Lips

Red Lips prezentuje nowy teledysk, który jest zapowiedzią minialbumu muzycznego.

Ariana Grande
Kraków przystankiem Ariany Grande podczas trasy "Sweetener World Tour"

Koncert odbędzie się 9 września 2019 w Tauron Arenie Kraków.