logo dlaStudenta.pltopInformator miejski
Trójmiasto

Jesteś tutaj:
 
Logo

Park Wodny Sopot Sp. z o. o.

Branże: BasenyO firmie

Proponowane przez AQUAPARK SOPOT atrakcje wodne zostały zaplanowane z myślą o klientach w każdym wieku. Główną część Parku stanowią różnej wielkości baseny, połączone ze sobą kanałami przepływowymi oraz mostkami, pozwalającymi na swobodne przemieszczanie się gości przebywających w strefie basenowej.

Baseny rekreacyjne
W basenach rekreacyjnych każdy znajdzie coś dla siebie. Znajdują się tu między innymi:
- basen rekreacyjny z wyspą z gejzerem wodnym, parasol wodny, bicze i sztuczny prąd rzeczny
- leżanki do hydromasażu
- grota z wodospadem
- trzytorowy basen parapływacki, który wykorzystywany jest m.in. do prowadzenia kursów nauki pływania oraz do pływania rekreacyjnego. 25 metrowy o głębokości 140 cm
- całoroczny zewnętrzny basen połączony z wewnętrznym basenem rekreacyjnym kanałem przepływowym, z nastrojowym oświetleniem i wyjściem na taras drewniany
- wodny plac zabaw w basenie o głębokości 30 cm
- basenik dla dzieci - temperatura wody wynosi od 31 do 34 stopni a głębokość wody jest zróżnicowana i wynosi od 0-30 cm i od 30-60 cm. Dzieci znajdą tu dla siebie wiele atrakcji: armatki wodne, zwierzęta tryskające wodą, zjeżdżalnie dla maluchów, gejzery
- jedyna w Polsce dzika rzeka
- zjeżdżalnie rurowe
- zewnętrzny basen rekreacyjny do którego można zjechać ośmiometrową zjeżdżalnią o trzech torach z zainstalowaną konstrukcją do interaktywnych zabaw dla dzieci. Czynny jest od maja do września.

Whirlpoole
Aquapark oferuje niepowtarzalną kąpiel w 5 whirlpoolach znajdujących się na hali basenowej. W dwóch z nich można skorzystać z masaży perełkowych - wtłaczane do whirlpoola powietrze masuje całe ciało, trzy kolejne wykorzystują do masażu wypływającą pod ciśnieniem w ruchu wirowym wodę.

Niepowtarzalne zalety whirlpoola to:
- woda o temperaturze do 34°C
- wyjątkowy masaż na poszczególne partie mięśni
- relaksujące kąpiele zmniejszające napięcie mięśniowe, oczyszczające organizm, zmniejszające cellulitis
- łagodzące skutki zapalenia stawów oraz stanów pourazowych

Hydromasaże
Na hali basenowej znajdują się liczne miejsca z hydromasażami. Charakteryzują się one wypływem strumienia wody o różnym ciśnieniu i intensywności. Są to między innymi parasole wodne, grota wodna, leżanki masujące, bicze wodne. Kąpiel ta przynosi efekt całkowitego odprężenia i oczyszczenia organizmu, a ciepła woda do 37°C uatrakcyjnia relaksującą kąpiel.

Dzika rzeka
Niepowtarzalne wrażenia zapewnia jedyna w Polsce dzika rzeka o długości 71 metrów i różnicy poziomów 6 metrów. Woda w krętym korycie dzikiej rzeki przepływa z prędkością 600 litrów na sekundę. Poddanie się nurtowi rzeki oddaje wiernie wrażenie kąpieli w naturalnym górskim potoku. Osoby porwane przez prąd rzeczny spływają wraz z nurtem jak na raftingu. Z dzikiej rzeki mogą korzystać osoby o wzroście powyżej 160 cm.

Zjeżdżalnie
Zjeżdżalnia zewnętrzna Familijna (żółta) to długa na 110 metrów, szybka rura o licznych zakrętach. Różnica poziomów wynosi tutaj 12 metrów, a spadek nie przekracza 10%. Jest to zjeżdżalnia o niskim poziomie trudności. Mogą z niej korzystać osoby o wzroście minimum 120 centymetrów.

Zjeżdżalnia zewnętrzna Turbo (niebieska) to bardzo szybka rura - kamikadze! Jej długość to 70 metrów, różnica poziomów wynosi 12 metrów, zaś spadek nie przekracza 20%. Idealna zabawa dla osób posiadających zamiłowanie do ostrej i szybkiej jazdy. Zjazd przysparza wiele emocji i niepowtarzalnych wrażeń. Ostre wiraże! Z tej zjeżdżalnie mogą korzystać osoby o wzroście minimum 150 centymetrów.
Zobacz również:

Informator miejski

w Trójmieściew innych miastach

 
 
 
 

przejdź do wersji ogólnopolskiej »
REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama