Wykłady otwarte
Tydzień z Psychoseksuologią w Sopocie

Tydzień z Psychoseksuologią w Sopocie

  • 2015-09-12, do 2015-09-20
  • wstęp wolny
  • Uniwersytet SWPS Wydział Zamiejscowy w Sopocie, Sopot

Opis

W reklamach widzimy roznegliżowane ciała, ale jednocześnie milczymy i ukrywamy problemy intymne. Psycholodzy i psychoterapeuci Uniwersytetu SWPS przybliżą złożoność zagadnień związanych z cielesnością człowieka podczas serii spotkań w sopockiej siedzibie Uczelni przy ul. Polnej 16/20.

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych wezmą udział w bezpłatnych wykładach i warsztatach dotyczących seksualności człowieka.  Będą rozmawiać o tym, czym jest płeć, o rozmaitych aspektach seksu, orientacji seksualnej oraz tym wszystkim, co składa się na seksualność, choć ma niewiele wspólnego z samym aktem. Wśród prelegentów „Dnia z psychoseksuologią” są: prof. dr hab. Bogdan Wojciszke, dr Dorota Kalka, Anna Hebenstreit-Maruszewska, Bartosz Karcz.

Nauczyciele i edukatorzy pracujący z młodzieżą będą mogli porozmawiać z psychologami i seksuologami Uniwersytetu SWPS,  o tym, jak postrzegana jest  seksualność człowieka z perspektywy młodzieży, czego młodzież szuka w sieci oraz jakie są związki między pornografią, a relacjami i seksualnością. Uczestnicy seminarium „Seksualność młodzieży”  zmierzą się również z tematem asertywności seksualnej, jako odpowiedzi na trudne sytuacje komunikacyjne cechowane agresją, związane z nękaniem, molestowaniem, czy innymi formami przemocy.

Specjaliści i osoby zaangażowane w propagowanie wiedzy o psychoseksuologii, spotkają się w ramach konferencji „Stres i trauma, a zdrowie seksualne”, gdzie będą dyskutować o najnowszych wynikach badań nad seksualnością człowieka oraz stresie związanym z chorobami somatycznymi i psychosomatycznymi. Eksperci zaprezentują  także  najnowsze metody terapeutyczne i diagnostyczne, które można będzie stosować w zakresie zapobiegania konsekwencjom psychologicznych urazów na tle seksualnym.

Spotkania odbędą się w dniach 12-20 września.

IP

Ostatnio dodane
Konkurs Konstrukcji Studenckich - KOKOS 2020 odbędzie się online!

Inicjatywa Niezależnego Zrzeszenia Studentów w całkowicie nowej odsłonie!

Udemi kursy
Czas w domu zbytnio się dłuży? Wykorzystaj zniżki na kursy online

Przekonaj się, że zdobywanie nowych kwalifikacji może być proste, szybkie i tanie!