Akademicy nie zagrali na zakończenie

2010-03-14

Mecz ostatniej kolejki rundy zasadniczej pomiędzy Nielbą Wągrowiec a AZS AWFiS został przerwany w 8. minucie. Sędziowie uznali, że śliska powierzchnia może powodować kontuzje graczy. Na parkiecie zalegał silikon. Gdańszczanie prowadzili wtedy 5:2. Decyzję o powtórzeniu spotkania lub walkowerze dla gości podejmie Kolegium Ligi Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

AZS AWFiS będzie walczył o utrzymanie w Ekstraklasie z AS-BAU Śląskiem Wrocław, Chrobrym Głogów i POWEN-em Zabrze w systemie każdy z każdym (mecz i rewanż).

Pozostałe wyniki 22.kolejki:
Chrobry Głogów - MMTS Kwidzyn 24:23, Piotrkowianin Piotrków Tryb. - AS-BAU Śląsk Wrocław 36:33, Traveland-Społem Olsztyn - POWEN Zabrze 30:23, Wisła Płock - Azoty Puławy 34:25, Zagłębie Lubin - Vive Targi Kielce 29:36.