Asseco Prokom wciąż liderem w Eurolidze

2010-02-04

prokom_300Koszykarze z Gdyni zwyciężyli na wyjeździe hiszpański zespół Unicaja Malaga 70:50. Prowadzą w tabeli grupy B z kompletem punktów, ale CSKA Moskwa wyprzedzają jedynie lepszym bilansem małych punktów.

Mistrzowie Polski już od początku przeważali. W 3. minucie prowadzili 8:0. Dobra gra w obronie sprawiła, że po pierwszej kwarcie goście prowadzili 17:13.

Druga kwarta zakończyła się wynikiem remisowym, ale to Unicaja zdobyła pięć ostatnich punktów, co zwiastowało pogoń gospodarzy w drugiej części meczu.

W trzeciej kwarcie było już nawet 39:41, ale ciężar gry przejął na siebie David Logan i po 30 minutach Asseco Prokom prowadził dziewięcioma punktami.

Ostatnia część meczu to powiększanie powagi przez zespól z Gdyni. Dzięki rzutowi Ronalda Burrella na 72 sekundy przed końcem goście prowadzili nawet 70:47.

O sukcesie zadecydowała znakomita postawa gdynian w obronie i brak skuteczności graczy z Malagi. Mieli oni 29% skuteczności rzutów za dwa punkty (przy 61% Asseco Prokomu) i za trzy - 14%, a podopieczni Tomasa Pacesasa prawie dwukrotnie więcej (26%).  W najbliższą środę 10 stycznia w meczu o prymat w grupie G Asseco Prokom zmierzy się na wyjeździe z CSKA Moskwa.

Unicaja Malaga - Asseco Prokom Gdynia 50:70 (13:17, 20:20, 7:12, 10:21)

Unicaja: Cook 10, Printezis 8, Archibald 5, Dixon 5, Jimenez 3 oraz Rodriguez 13, Dowdell 2, Freeland 2, Welsch 2, Lima.

Asseco Prokom: Woods 17, Logan 9, Jagla 8, Hrycaniuk 6, Zamojski oraz Burrell 16, Varda 7, Ewing 5, Szczotka 2.

W drugim meczu tej grupy Żalgiris Kowno uległ CSKA Moskwa 68:83.