Bez zaskoczenia

2009-11-16

W meczu 10. kolejki ekstraklasy piłkarzy ręcznych Wisła bez problemów zwyciężyła gości z Gdańska. Akademicy w tabeli zajmują 10. miejsce.

Od razu zarysowała się przewaga gospodarzy. Pierwszą bramkę dla szczypiornistów ASZ AWFiS zdobył Robert Fogler w 3. minucie, gdy wiślacy mieli już na swym koncie dwa trafienia. w 7. minucie przy stanie 4:2 trzy strzały obronił Morten Seier. Pomiędzy 16. a 26. minutą gospodarze zdobyli sześć bramek nie tracąc żadnej. Tym samym wypracowali sobie bardzo bezpieczną przewagę.

W 46. min. Gdańszczanie przegrywali czternastoma trafieniami (30:16). Jednak w ciągu 180 sekund zdobyli pod rząd 5 bramek. Gracze z Płocka nie pozwolili na więcej i cały czas utrzymywali różnicę 9-11 goli.

W najbliższej serii spotkań do Gdańska przyjedzie zespół Nielby Wągrowiec.

Wisła Płock - AZS AWFiS Gdańsk 37:27 (20:10)

Sędziowie: Małek i Nowak
Kary: 12 min.: 4 min.

Wisła: Seier, Fiodor - Bäckstrëm 7, Paluch 6, Peskov 5, Twardo 5, Kuzelev 3, Wuszter 3, Rumniak 2, Wiśniewski 2, Zołoteńko 2, Kwiatkowski 1, Mokrzki 1, Syprzak.

AZS AWFiS: Zimakowski, Pieńczewski - Bednarek 5, Kostrzewa 4, Ringwelski 4, Chrapkowski 3, Sulej 3, Suwisz 3, Jankowski 2, Fogler 1, Marciniak 1, Olęcki 1, Woynowski.